Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy győzhetem le a vérvételtő...

Hogy győzhetem le a vérvételtől való félelmem, rosszul létem? SOS holnap szúrnak

Figyelt kérdés
2013. júl. 4. 13:30
 1/6 anonim válasza:
Én is nagyon félek a vérvételtől. Talán ez a legnagyobb félelmem. Tőlem egyszer vettek még vért. Borzasztó volt. Sajnos elég rosszak a vénáim,aki meg vette a vért nagyon amatőr volt. Összevissza szurkált mire megtalálta a vénámat. Kék-zölden mentem haza. Én mikor vette nem néztem oda sem, szép dolgokra próbáltam gondolni.
2013. júl. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem sincs vénám mint az elsőnek. Én úgy kerülöm el a szurkálódásokat, hogy a kézfejemen rendesen látszik az ér és rögtön úgy kezdem hogy akkor innen vegyenek. Amúgy meg ez nem fáj. Gondolj arra hogy ez milyen hasznos dolog, nagyon sok betegséget felismernek 1 szúrással.
2013. júl. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy egy (ha fiú vagy), hogy egy gyönyörű nő vagy kedves hölgy szúnyog vesz egy kis vért. Ha nő vagy akkor meg gondolj valami viccesre, de ne arra, hogy most szúrni fognak! Amúgy az a legjobb, ha oda se nézel.

24/N

2013. júl. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Engem kiskoromban a legelső vérvételnél felpofozott a nő, azóta elég durva pánikreakcióim vannak, ha tű kerül a közelembe :) Én úgy szoktam, hogy előre közlöm, hogy ne haragudjanak, de kicsit aggódósabb vagyok az átlagnál, elnézést ha bármi kellemetlenséget okozok, nem direkt csinálom. Erre jól szoktak reagálni, többször volt, hogy éppen szabad asszisztens odaült mellém, a másik karomat megfogta, elkezdte vakarászni a körmeivel, közben pedig feltett egy csomó kérdést: mit csinálok, van-e gyerekem, hol lakok, szeretem-e, stb, igyekezett elterelni a figyelmem. Nekem csak addig van bajom, amíg beszúrják a tűt, utána már minden rendben, bármi történhet szinte, csak a beszúrást nem bírom. Gondolj arra, hogy sokkal kisebb gyerekek vannak, akik betegek és naponta szurkálják őket és mégis mosolyognak utána, neked is menni fog. Egyébként nem durva dolog, a lelki ijedtség felnagyítja rendesen :)
2013. júl. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
14/L vagyok:') rengetegszer szúrtak már de nagyonnagyon félek
2013. júl. 4. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 14/F vagyok,tőlem kb.20-szor vettek már vért.2-szer volt terheléses vércukormérésem,ami olyan,hogy 3 órán belül 7-szer vesznek vért és 7-szer szúrnak ujjat.
2013. júl. 16. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!