Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sürgős probléma. Mit tanácsoltok?

Sürgős probléma. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon remélem,hogy tudtok segíteni. :(

Már mióta halogatom,hogy kiírom a kérdést,de már nem bírom.

Légyszíves olvassátok el,és aki tud segíteni,írjon.


Az a probléma,hogy 16 éves vagyok,és székrekedésem van/volt.

Szeptemberben volt,egyszer akkor nagyon rossz volt,meg is lett állapítva,hogy aranyér.

Akkor kaptam az aranyeremre kenőcsöt.(aranyerem volt)Meg Laevolac nevű szirupot kezdtem szedni.

Meg próbáltam jobban étkezni,enni joghurtot,levest,folyadékot,gyümölcsöt.

Egy ideig jó volt,meg az aranyerem is kisebb lett.De mostani napokban,hetekben párszor kicsit visszajött.

Meg,ma is egy ideig könnyen ment a dolog,utána a végén már nem. :S


Gondoltam,hogy újra szedni fogom minden nap a szirupomat,meg iszok jó sok folyadékot,meg ilyesmik.

Egyrészt,bármi plusz tanácsot elfogadok.

Másrészt,szerintem nem valami normális hogy egy 16 évesnek legyen ilyen problémája.Én nem akarok ezzel szenvedni 80 éves koromig. :S

Szóval,meg akarnám szüntetni végleg a székrekedésem.

Valami tipp nincs erre,hogy ezt hogy lehet csinálni?

Mert azért ha ezután is havonta kellene szenvednem,nem kicsit megkeserítené az életemet,és valami nagyon nem lenne rendben.

Én nem bírom már ezt mindig.:S


Most nem sajnáltam a billentyűzetet,de légyszíves ,aki elolvasta,kérem adjon tanácsot.Írjon nekem. !

Saját tapasztalatot is írhattok,hogy nektek mi vált be.

Aki tényleg válaszol,elolvassa,annak nagyon hálás leszek.



2013. okt. 28. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Jó ha tudod a nök kb 70%-nak van valamilyen szintű székrekedése. Ilyen tipusok vagyunk. Én ksilány korom ta szenvedek vele. Néha jobb néha nem. Tudni kell hogy ennél több rostot már nem lehet ennem igy nem ezen mulik. Amit nem árt ha kivizsgáltatsz hogy van-e valami étel intoleranciád avgy érzékenységed pl glutén mert az is okozhatja. De a legtöbb nőnél nincs ilyen. A hashajtókkal vigyázz mert ha nagyon rászokik a aszervezeted akkor aztán enm fogsz tudni nélküle egyáltalán. AMit még kipróbálhatsz az az utifű meghéj ez teljesen természetes és sokakanak segit, nekem félig meddig jó. bio boltban lehet kapni. sok nőnek korral egyébként javul. Mivel volt aranyered igy tényleg kéne valamit tenned. Mint irtam kb 25 éve szenvedek vele de aranyerem szerencsére még sosem volt.
2013. okt. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ami fontos: elegendö folyadék (napi legalább 2-3 liter viz vagy édesítetlen tea), sok gyümölcs és zöldség, kevés cukor és édesség, és - ez az, amit hiányolok - sok mozgás (gyaloglás vagy egyéb intenzivebb sport).

Ezen kivül jó, ha rászoktatod magad arra, hogy minden nap azonos idöben mégy WC-re, akkor könnyebben el tudod kerülni a székrekedést.

Célszerü lenne étkezési naplót írni legalább egy ideig, és felírni, amelyik nap gondod van. Igy ugyanis kiderül, hogy neked milyen élelmiszer okozhat szorulást, és utána azt célszerü kerülni. A szirup csak vészmegoldásként ajánlott, mert lényegében hashajtó, ami a rendes emésztést megzavarja.


Ha kérdésed, van, írhatsz akár privátban is, szivesen segítek.

2013. okt. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az orvosom azt mondta,hogy ez a szirup nem hashajtó.


De,nagyon köszönöm a tanácsokat.

Nem tudom mi számít mozgásnak,de az iskolai tesiórák plusz heti egyszeri úszás nem tudom elég-e.

Ezek mellé társul az is,hogy viszonylag sok helyre gyalog járok.

2013. okt. 28. 12:45
 4/6 A kérdező kommentje:
Az étkezési naplót lehet kipróbálom.
2013. okt. 28. 12:48
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ,ment a zöld.

:)

Sokat segítettetek.

2013. okt. 28. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:

Betegtájékoztató

1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A LAEVOLAC-LAKTULÓZ SZIRUP ÉS MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

Milyen típusú gyógyszer a Laevolac-laktulóz szirup?

A Laevolac-laktulóz szirup hatóanyaga a hashajtó hatású laktulóz, amely a béltartalom víztartalmát növeli, ezáltal a székletet lágyabbá teszi és megkönnyíti a székletürítést. Nem szívódik fel a szervezetbe.

Az adagolást a kívánt hatás eléréséig, csak 2-3 napon át lehet folytatni, mivel a laktóz csak a vastagbélben bomlik le.

2013. okt. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!