Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túlságosan izzadom. Mit...

Túlságosan izzadom. Mit tanácsoltok a probléma orvosolására?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdést tettek már fel de nem találtam a problémámra megoldást.


A helyzet az hogy úgy izzadok mintha egyfolytában valami kisebb fizikai munkát végeznék.

Iskolában ugye egész nap ülök és a hónaljamnál mindig jókora izzadság folt van. Pedig csak ülök és a hőmérséklet is pont jó a termekben. Még ha ujjatlan van rajtam ugyanaz a helyzet csak kisebb folt van a ruhámon.

A helyzet az hogy ez nem csak nyáron van hanem télen is. Ha fázom megint csak ez van.

Akármilyen izzadásgátlót kipróbáltam (konkrétan amit reklámoztak a tvben mindent) semmi nem használt. Használtam solutio antisudoricát (itt olvastam hogy használ) semmi változás nem történt.


Nem tudom hogy kapcsolatban áll a dolog ezzel de leírom.

Anyukámtól örököltem valami hormonos dolgot ezáltal már úgy 10-11 éves koromban már volt mellem nem is kicsi. Aztán a menstruációm is valami katasztrófa. Megjött és nagyon sok jött viszont nem múlt el. Volt olyan hogy 3 hétig folyamatosan menstruáltam és akármit adtak az orvosok nem múlt el. Ez úgy 4 éve volt. Kb 2 éve fogamzásgátlót szedek.


Lehet ez befolyásolja az izzadásomat nem tudom.

Orvoshoz menni nincs értelme, akármivel megyek hozzá képtelen kivizsgálni, mindenre tud egy 'remek' magyarázatot.


Arra lennék kíváncsi hogy volt/van e valaki ilyen helyzetben? Kapott valami megoldást, tanácsot?


Köszi a segítséget!

16/L


2011. szept. 13. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Keressetek fel egy endokrinológust!

Butaság, hogy orvoshoz menni értelmetlen. Nem írtad, hogy csak nőgyógyásznál voltál-e, de ha igen, a hormonális gondokat nem nőgyógyásznak kell kezelni.

Nyilvánvalóan nincs a probléma rendesen orvosolva a fogamzásgátlóval, ezért is az erős izzadás.


Amúgy Solutio Antisudorica, levendula fürdő és tea. De ezek sem fognak igazán segíteni amíg a hormonális rendszered nincs rendben.

2011. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

endokrinológiára kell beutaló?

gondolom a magánhoz nem kell de az meg fizetős.szerintem.

2011. szept. 13. 21:36
 3/5 A kérdező kommentje:

körzeti orvos + nőgyógyász akiknél voltam.

még ugy egy éve a nőgyógyásznál volt vérvétel azt hiszem a fogamzásgátló miatt..azóta várunk az eredményekre..

2011. szept. 13. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Kell beutaló, előre szólok, hogy sok lesz a várakozási idő az SZTKnál.

A fogamzásgátló meg nem megoldás... Nem is értem miért nem küldtek el oda a nőgyógyásztól...

2011. szept. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Izzadásra elvileg jó a szódabikarbóna, ès szerintem amiket leírtál tènyleg hormon dolgok, pl a fiúk is a kamaszkorban kezdenek el sokat izzadni a fèrfi nemi hormonoktól. Egyèbkènt erős szaga van az izzadtságodnak? Ès szerintem is èrdemes orvoshoz menni
2013. dec. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!