Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kényszeres betegség, kezelhető?

Kényszeres betegség, kezelhető?

Figyelt kérdés

Sajnos, az utóbbi pár évben kényszeres cselekvéseim, illetve ragaszkodásom lett. Diagnózis helyett példákat írnék: kényszeresen ellenőrzöm magam, sokszor, ha valamiből több, mint egy van, ellenőrzöm, de ellenőrzök mindent tulajdonképpen, ami potenciális veszélyt nyújthat, pl. képes vagyok elkésni a munkahelyemről, hogy hazajöhessek megnézni a vizet, gázt, a zárat, mindent, sokszor el sem tudok szakadni, nagyon zavaró. Kényszeresen rendezek, ha valami nem rendezetten van, azonnal rendezem, fontos a párhuzam, egy centi különbség sem lehet. És, ami talán a legrosszabb, kényszeresen ragaszkodom szó szerint mindenhez. A munkahelyemen nem dobom ki a szemetet, hogy azt majd itthon tehessem meg. Néhány nappal ezelőtt eltűnt az órám.. másfél napig nem mozdultam ki itthonról, pedig dolgoznom kellett volna, bevásárolni, stb.


Normális, traumamentes gyermekkorom volt, egészséges vagyok, és ezeket a kényszercselekvéseket leszámítva normális embernek tartanak, ezek a kényszerek csak 2-3 éve jelentkeztek. Miért? Mi lehet az oka? Hogyan kezelhető?


2013. okt. 29. 23:26
 1/2 anonim ***** válasza:
Amit leírtál az egy enyhe kényszerbetegség. Keres egy jó pszichiátert, és gyógyszerrel plusz pszichoterápiával elég gyorsan tünetmentesít. Meggyógyítani nehezebb, mert ez alapvetően egy szerotonin átírási rendellenesség, és ha leállsz a gyógyszerrel általában visszatér.
2013. okt. 29. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
ez semmiképpen sem enyhe kényszerbetegség,igen súlyos már,de valóban egy pszichiáter sokat tud neked ebben segíteni,ne halogasd tovább a dolgot,minél előbb kérj segítséget,mert csak rosszabb lesz:))))))
2013. nov. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!