Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Evési kényszeres betegségem...

Evési kényszeres betegségem van és most mélyponton vagyok! Milyen gondolat szokott átsegíteni titeket a mélypontokon? 20/L

Figyelt kérdés

Ma nem mentem be az óráimra mert reggel óra eszem és képtelen vagyok abbahagyni. Olajos kínai kajával kezdtem reggel, vajas popcorn olyan 10 óra körül és délben elpusztítottam egy pizzát.

Utálom magam.

Beszéltem már terapeutával mert szüleim elvittek, de nem engedhetjük meg magunknak hogy rendszeresen járjak.

Nem velük élek, hanem koleszba így nincs senki aki visszafogjon, rám szóljon.

Nem is tudom már mennyi kiló lehetek, nem is akarom tudni. Csak azt tudom hogy borzalmasan érzem magam és hogy beteg vagyok.

Gondolkodtam rajta hogy kihányom, hogy ne gyarapodjon tovább a hájam de képtelen vagyok elkezdeni.

És tudom hogy ha ugyanilyen akaratgyenge maradok vacsorára is rengeteget fogok enni.

Ez a kényszer kb 15-16 éves korom óta van.

Még anyagilag is tönkretesz.


Milyen gondolattal győzhetném le? Komolyan!: mire gondoljak hogy ne egyek???


2012. márc. 20. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

Hááát... Önuralom? :S

Nem vagyok se orvos, se pszichológus, így azt sem tudom megítélni, hogy esetleg nincs-e mindenképp orvosi segítségre szükséged...

Nem bántani akarlak (pont azért sem, mert nem értek hozzá), de én még ilyen betegségről - legalábbis ilyen szélsőségesről - nem hallottam.

Mi az, hogy nem mentél órákra? És azért nem mentél, mert eszel?? Ezzel nagyon nem is tudok mit kezdeni, és kommentálni sem akarom, mert nem akarlak tényleg megbántani.

Első körben szedd össze magad, és menj be a többi órádra.

Aztán meg keress valami sportot, vagy bármi elfoglaltságot magadnak, amit rendszeresen csinálhatsz, és kitölti az idődet.

2012. márc. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Evési kényszeres betegség??

LOL

Egyes emberek érdekesebbnél-érdekesebb neveket adnak az akaratgyengeségüknek. Mert ez az!!

CSAK TE segíthetsz magadon, a fejedben kell rendbe tenned a dolgokat.

Önuralom és akaraterő! Ez a két dolog kell neked.

20 éves felnőtt nő vagy, kelj fel a padlóról és szedd össze magad! MOST AZONNAL!! Nem holnap, nem hétfőn, hanem most azonnal!!! Mostantól ne arról szóljon az életed, hogy mértéktelenül zabálsz. És hogy ki fog megállítani, visszafogni, ha nem megy? Hát senki... Mert ez a te életed, te döntöd el mit kezdesz vele. Az akaratgyenge, mindig kifogásokat kereső és másokat hibáztató túlsúlyosok táborába akarsz tartozni? Ugye hogy nem? Akkor pedig fejezd be a nyavalygást és legyél végre felnőtt.

2012. márc. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnos itt az önuralom nem segít. Ez egy betegség, amit kezelni kell.
2012. márc. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Második! Te
2012. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Na, fussunk neki még egyszer.

Szóval második, te a dohányosnak is azt mondod, hogy akaratgyenge? Valószínűleg. Meg a narkósnak is.

Persze jogod van hozzá, csak ettől nem szokik le.

Az evési kényszer pontosan ilyen függőség. Ha tetszik neked, ha nem. Max. a butaságodat demonstrálod vele, "LOL".

Igen, mindenki maga tehet arról, ha függővé válik, de ha a függőség már kialakult, akkor az már egy másik kategória. Vannak társfüggők és vannak számítógépfüggők. A jó tanácsaid róluk is leperegnek. Mert ilyen a függőség természete.


Felismerni azt kell, hogy mikortól tartozik abba a kategóriába, amikor már segítsgére van szüksége a függőnek. Ennek egyik jele pl. az, ha a kérdező napi tevékenységét már gátolja az evéskényszere, és nem megy be az óráira. Amikor ez van, a probléma már túlnőtt rajta, és a kérdés nem az, hogy van-e akaratereje, hanem az, hogy kér segítséget vagy nem.

És az még a jobbik eset, ha kér. A rosszabbik az, amikor valaki azt mondja, hogy "bármikor le tudok szokni (bármiről), ha akarok" - és közben hazudik magának, mert nem tud.

2012. márc. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ilyen kamu betegséggel rendelkezők csak sajnáltatni tudják magukat de nem tesznek semmit, mert gyengék.

A kérdező járhatna akár minden nap terapeutához, de ez semmit sem ér akaraterő és önuralom nélkül...

2012. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kényszert is érzel az evésre, azt hogy mit eszel, még mindig megválogathatod. Például egy almát, egy felcsíkozott répát, savanyú káposztát, natúr joghurtot, én ilyesmiket szoktam enni, ha nem bírom visszafogni az "evési kényszeremet".
2012. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

valamelyest még a 'leb@aszó' hangvételűek is segítettek

összeállítottam egy életmód-szakértőséggel foglalkozó védőnővel egy étrendet a fogyáshoz és a rágcsálás mánia ellen pedig répát, almát és más gyümölcsöket szeletelek apró darabokra és azokat eszegetem, illetve egész egyszerűen fogom magam és elmegyek itthonról (pénz nélkül, h ne is lehessen kísértés!) sétálni

fiatal vagyok és csak egy életem van

ami most van velem az pedig a mélypontja

de eldöntöttem amit eldöntöttem!

2012. márc. 27. 15:20
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt a tök jó cikket találtam: [link]


Sok sikert az új életmódodhoz! :)

2012. nov. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!