Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedés, mit csináljak?

Székrekedés, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Hetente kétszer (ritkább esetekben háromszor) van székletem. Szeretném ha minden nap legalább egyszer lenne, mert ez az egészséges, de nem tudom mihez kezdjek. Olvastam sok mindent, elsőnek a szilvát próbáltam ki, tegnap el is mentem 2x wc-re, de nagyon semmi volt az amit alkottam, egy 2 éves is nagyobbat produkál....... általában napi 4x-5g étkezem. Sajnos anyagilag nincs arra lehetőség, hogy akármikor akármit egyek. Teszem azt most hónap végén is kölcsönből vettünk 3kg kenyeret múlthéten.

Amióta az eszemet tudom, heti két/három alkalommal megyek el a nagy wczni. 16/F

Szóval mit csináljak? vagy mit javasolnátok?



2013. okt. 30. 14:16
 1/8 A kérdező kommentje:
napi 4x-5x étkezem*
2013. okt. 30. 14:21
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia.

:)

Tudod,én 16/L vagyok,írtam is ki kérdést erről,mert nekem is egyszer nagyon rossz székrekedésem volt.


Kaptam rá szirupot.A szirup neve: Laevolac.

Nekem viszonylag jónak tűnik.


Illetve,nekem azt mondták,az étkezéssel kapcsolatban,hogy a folyadék is fontos,szóval inni minden nap eleget (vizet jó szerintem és teát) meg levest enni.Mert az is folyadék.

Bár írtad,hogy nincs lehetőséged akármit akárhogy enni,szóval azzal te vagy jobban tisztába,hogy pontosan miből mennyit tudsz.


Nekem amúgy picit más jellegű is volt a problémám,de mindegy.


Remélem tudtam segíteni.

Ha akarod,cikket is küldhetek neked ilyenekről (gyógymódok,ilyesmi),mert találtam többet.

2013. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyél sok főzeléket, naponta egy almát legalább, esténként egy natur joghurtot, reggel igyál meg egy bögre melegvizet és figyelj oda a napi vízfogyasztásodra is, legalább 2 liter vizet meg kell inni.
2013. okt. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat:)

Az egyik székrekedéssel kapcsolatos kérdésnél ( http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__taplalkozas__715298-.. ) a következőt olvastam:

"Hát igen, ha egy ideig nincs széklet valami miatt akkor utána már azért nincs mert a felhalmozódott mennyiségtől székrekedés következik be."

Tehát akkor először valami hashajtót kellene kipróbálni, amitől kijön ez a felhalmozódott mennyiség?

Has hajtókból mit kellene ki próbálnom? Majd rá kérdezek arra a szirupra a gyógyszertárban amit a második válaszoló írt :)

2013. okt. 30. 14:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél egy glicerin kúpot, az kb 5 percen belül kihozza és nem okoz görcsöket, mint a legtöbb hashajtó, nekem bevált.
2013. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hmm még átgondolom :)

Amúgy sokan mondják a vizet, de sajnos azt nem tudok sokat inni. Szeretem de nem kívánom, hameg muszájból iszok sokat akkor hányingerem lesz.. :s

2013. okt. 30. 20:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Újra a második vagyok :)


A víz helyett mondjuk a tea működne?Vagy,valami olyan folyadék ami jó lenne?

2013. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor víz pótlására igyál bármilyen más folyadékot és minden nap egyél levest, valamint lédús gyümölcsöket.
2013. okt. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!