Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szaunában lehet barnulni?

Szaunában lehet barnulni?

Figyelt kérdés
Nem mintha mennék szaunába barnulni csak érdekel, mert már hallottam ilyet több embertől is. Ezt találtam az interneten nem pont erre a témára hivatkozva..." Árnyékban is le lehet barnulni, hiszen a levegőben lévő gázok molekulái a látható fényt és az UV sugárzást is szórják. Ha nem így lenne, napkelte előtt és árnyékban teljes sötétség lenne, mint például a Holdon. " ez csak a szabadnapfény sugarában van így vagy lehet pl. infraszaunától is ? Sima szaunában gondolom nem.. vagy sok ember akkor miért érzi magát barnábban szauna után ?

2013. nov. 5. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Dehogy lehet :D Azért érezhetik magukat barnábbnak, mert fel vannak hevülve és vöröses a bőrük. Infra szaunában sem lehet barnulni, csak szétsülni. Kitágulnak a pórusok, azért tűnik olyan sötétnek a bőr.
2013. nov. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Árnyékban nem lehet lebarnulni, max a fa levelek között átszűrődő napfénytől.

Hát nem néztem utána milyen sugárzástól barnul az ember, de amennyiben x hullámhosszú sugártól barnul és az infra szaunában is x hullámhosszú sugár van akkor lehet, hogy le lehet barnulni.

Sima szaunában meg mitől barnulnál le a gőztől?

2013. nov. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Uv sugárzás barnít. Az infra szaunában infra sugárzás van.


Teljesen más hullámhossz. Egyik látható fény alatti, másik feletti hullámhossz. Mindkettő van a napfényben, de külön az infra nem barnít, mert akkor mindenki infralámpa előtt ücsörögne.


Újabban vannak infraszoláriumok, ahol szolizás előtt infralámba megmelegíti a bőrőd, de slussz, uv akkor is van.


Értelem szerűen a sima szaunában sem lehet barnulni, mert ott sincs uv sugárzás.


Az x sugárzás szerintem a röntgen...

2013. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!