Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egyik lány ismerősöm nem...

Egyik lány ismerősöm nem hajlandó enni mivel nem érzi éhesnek magát és ha eszik hányingere van és rossz a közérzete, hogy tudnék neki segiteni?

Figyelt kérdés
Van egy barátom aki mint fentebb is leirtam, nem hajlandó enni, vagy csak nagyon minimálisat, általában elég stresszes az otthoni dolgok miatt, + a tanulás sem megy jól neki. Hiába tanul hosszú órákat nem ragad meg a fejében semmi. Én már kifogytam az ötletekből hogy mit tehetnék érte...
2009. nov. 16. 16:05
 1/5 A kérdező kommentje:
ami kimaradt, ismerősöm: 16/L és 45 kiló alatt van..
2009. nov. 16. 16:08
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal orvoshoz/kórházba kell vinni! Mert ez nem egy kis buta játék hanem halálos kimenetelű dolog is lehet.. 45 kiló rettentő kevés egy 16 éves lánynak bár nem tudom milyen magas de akkor is nagyon kevés!
2009. nov. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a gyomorideg lehet az oka hogy nem eszeik.mindenképp el kell sürgössen vinni orvoshoz.,vagy kórházba.ez tényleg nem játék!
2009. dec. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Jól tanulok, nem stresszelek, mégis táplálkozási zavaraim vannak. A rendszertelen életmód odáig vezetett, hogy egy idő után egyáltalán nem volt már éhségérzetem, egész nap elvoltam egy paradicsomon. A szüleim azt hitték, hogy fogyókúrázok, egy idő után megunták és elkezdtek ellenőrizni. De elém rakták az ételt és egyszerűen rosszul lettem tőle! Két falat után úgy éreztem, szétrobban a gyomrom, hányingerem volt, félretoltam. Ez így ment egész nyáron. Azt hiszem, egy idő után már lelki gátjai voltak a táplálkozásnak. Talán csak bemesélem magamnak, hogy nem fér belém több? Egyszerűen nem bírtam enni. 45 kiló voltam. Az iskola kezdete óta egy kiló jött fel rám, néha megéhezek, de gyakran még mindig 'elfelejtek' enni, ha nem figyelmeztetnek. Nem hiányzik. Az utóbbi pár hétben kitettem magamért, ami az evést illeti, de valahogy mindig visszaesek. :(

Egyelőre még én sem tudom, mi lenne a megoldás. A barátnőd esetleg megpróbálhatná egy pszichológussal, ha odabenn vannak problémák. Kitartást neki!


tinilány

2009. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az epéje beteg. A hányinger miatt gondolom. Orvos tudna segíteni.

Iskolapszichológus meg a stressz feldolgozásában.

Te beíratkozhatsz vele egy autogén - tréning tanfolyamra, az jót tenne neki.

2009. dec. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!