Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért hullik kicsit a hajam? :o

Miért hullik kicsit a hajam? :o

Figyelt kérdés
15 éves fiú vagyok,és mindig felfele áll a hajam,mert fellakkozom minden reggel....és azt veszem észre hogy néha megvakarom a fejbőröm és 1-2 hajszálam kihullik..vagy ha az ujjaim közt kicsit összeszorítom (nem erőteljesen,csak enyhén) a hajam,és felfele húzom (ezt akkor szoktam ha kezd lelapulni a hajam pl tesi után stb...) akkor is kihullik 1-2.... most mégis miért van? azért mert sapka nélkül mászkálok egész nap? Mert hallottam hogy felfázhat a fejbőr vagy micsoda,és akkor elkezd hullani az ember haja,vagy esetleg a minden napi reggeli lakkozástól? Nagyon olcsó lakkot használok (Apám veszi mindig) ,OPRAH a neve,és ilyen rózsaszín... Vagy esetleg mi mástól lehet? Korpásodás elleni sampont is használok..

2013. nov. 14. 06:55
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha számít valamit,nemsok vitamint juttatok a szervezetembe,mivel nem nagyon eszek gyümölcsöket csak nyáron
2013. nov. 14. 06:58
 2/14 anonim ***** válasza:
"kicsit" mindenkinek hullik a haja. Van egy természetese hajváltás. A hajszálak folyamatosan 'öregszenek" és hullanak,persze nem egyszerre. Ráadásul,lehet,hogy furcsa,de az embereknél (akárcsak az (állatoknál) létezik egy ügynevezett őszi,tavaszi hajváltás,amikor még több hullik ki. Persze ezek vissza is nőnek. A hajhullás,akkor tekinthető kórosnak,ha napi kb. 80-100 szálnál több hullik ki,ami esetleg vissza sem nő,ezért kopasz foltok,vagy hajritkulás vehető észre. Ha ilyet tapasztalsz menj el bőrgyógyászhoz. Egyébként nem kell vele foglalkozni.
2013. nov. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Oh,értem! Köszi a segítséget! Remélem nem kezd el jobban hullani és vissza is nő,tök aggódok miatta... És az általam felsoroltak miatt meg a vitaminhiányság miatt tényleg hullhat?
2013. nov. 14. 07:20
 4/14 anonim ***** válasza:
Hullhat,igen. De azt észrevennéd.
2013. nov. 14. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Őszi hajhullás

Vashiány

Folyadék hiány:)

Lehet a sapkától is,és a túlzott hajlakktól is.:)

Vizes hajjal mászkálsz vagy felfázott

De az is lehet,hogy túlreagálod és ez csak a napi egészséges hajhullás naponta kb 100szál még egészséges.

2013. nov. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jah,már észrevettem hogy nem nagy dolog,mert tényleg túlreagáltam,napi 3-4 szálat veszek észre hogy kihullik,de most a fejem közepén,egy nagyon pici körben alig van hajam..mindenhol máshol rendesen van ,de ott nem,ott kevesebb van,ha felülről nézi valaki könnyen észre is veszi.. De nem ott hullik ahol az öregeknek szokott kezdődni,szóval nem az átlagos forgó helyénél,hanem a fejem búbja és a homlokom teteje közt nagyjából...kicsit a búbja felé,szóval nem pont középen..mégis miért?tisztára aggódom,úgy tizedike óta már nem is lakkozom a hajam,mégis miért lehet ez?
2013. nov. 20. 13:34
 7/14 anonim ***** válasza:
1000 oka lehet. Gyulladás,vérszegénység,vitaminhiány.hormonális ok("férfias"kopaszodás),ha ennyire zavar menj el bőrgyógyászhoz. Ő megmondja kóros-e és ha kell ki is vizsgálata.
2013. nov. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Azt sem tudom hol van Békés megyében mezőkovácsházához a legközelebbi bőrgyógyász:o
2013. nov. 20. 20:43
 9/14 A kérdező kommentje:
nemlehet hogy azért van mert sokat van rajtam a fülesem? bőrszerű anyagból van a teteje,és szivacsos egy kicsit,odafeszül a fejbőrömhöz...
2013. nov. 20. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha azon a területen van,ahol a ritkulás lehet attól is,hogy ott koptatja a hajad.
2013. nov. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!