Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akiknek volt aftája. Hogyan...

Akiknek volt aftája. Hogyan vészeltétek át azt az időt?

Figyelt kérdés

Vasárnap óta torokfájással és nyirokcsomó duzzadással küzdök, hétfőn életemben először előjöttek az afták a szám hátsó részében főleg és napról napra fájdalmasabb. 4 db biztos van.(ezt épp tegnap tudtam meg az ügyeleten) Kedd este óta fertőtlenítem a szám és az orvos kérésére antibiotikumot szedek valószínű a torkomra, de az sem enyhült vasárnap éjjel óta. 2 napig lázam is volt.

A rossz még ebben az hogy egy falatot is kínkeservesen eszek, szilárdat már egyáltalán nem tudok. Magamba nyomtam egy kis müzlit meg egy kávés pohár joghurtot hogy betudjam szedni gyógyszert. Ti mit csináltatok ez idő alatt? Nem mondom azt hogy megtörök, de volt már hogy éjjel felkeltem és egyszerűen elsírtam magam hogy én ezt nem bírom tovább. Azt mondják egy afta is borzalmas, na de hogy sok, és ez mellé torokgyulladás...



2013. nov. 14. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Menj vissza az orvoshoz és mondd, hogy nem, hogy enyhülnének a tünetek, egyre jobban fáj.

Annyit tudsz még tenni, hogy olyan szopogatós tablettákat használsz, amikben nem csak fertőtlenítő és fájdalomcsillapító de enyhe érzéstelenítő hatással rendelkező hatóanyag is van. Ilyeneket a patikában is kaphatsz akár vény nélkül is. Igyál sok folyadékot, ilyenkor leginkább langyos gyógyteát. Evés előtt pedig szopogass el pár tablettát és várj egy kicsit, mire kifejtik a hatásukat, aztán egyél és utána vegyél be még egy tablettát. Így kibírhatóbb a fájdalom és enni is tudsz. Próbálj leveseket és tésztákat enni, olyasmit amit könnyebb lenyelni. Egyébként pedig aludj sokat, őszintén szólva én mindig azt szoktam, ha már tényleg annyira beteg vagyok, hogy alig bírom ki. Ha megteheted, aludj napközben is, legalább addig sem érzed a fájdalmat.


Mit írt fel amúgy az orvos és mennyit? Csak mert azért az antibiotikum sem hat azonnal, gondolom legalább 4-6 napra elegendő adagot minimum felírt.

2013. nov. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ma úgy volt hogy elmegyünk a patikába és kérünk olyan tablettát amitől enyhül és legalább turmixszerűséget tudjak enni, akkor rákérdezek erre a tablettára.

14 db-os filmtablettát írt fel a háziorvos, majd tegnap az ügyeleten felírtak egy Algopirynt. Emellett szedek B6 Vitamint amit én láttam jónak hogy szedni kéne valamit az antibiotikum mellé.

Talán jó hír hogy a nyirokcsomóim lejjebb mentek, és a torkom már nem fáj külső érintésre. Viszont az evés még mindig lehetetlen.

Az orvoshoz nem lenne értelme visszamenni, tegnap az ügyeleten is mondták hogy felesleges volt, mert ha 2 napja szedek antibiotikumot, még várnom kell hogy hasson. Aztán mondtam nekik hogy legyen szíves belenézni a számba, mert kétszeresére dagadt az ínyem, és mintha hólyagok lennének benne, iszonyú fájdalmaim vannak. Aztán hoppá, egy afta két afta, három afta~....

2013. nov. 14. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!