Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elviselhetetlen viszketés...

Coronita11 kérdése:

Elviselhetetlen viszketés meleg hatására! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elviselhetetlen viszketés meleg hatására! Mit csináljak?

Ha melegem lesz (általában nem a környezet miatt, hanem vagy ha kellemetlen helyzetbe kerülök, kimelegedtem, vagy a ruha rajtam túl sokat melegít) akkor iszonyúan erős, szinte szúró pontokban elkezdek viszketni. Amint egyet megvakarok, megjelenik a közelben egy másik. A legtöbb ilyen pont a nyakamon van, de arcon, fejbőrön, vállon, ritkábban ágyék környékén is érzem őket.

Iszonyú idegesítőek, főleg hogy tesiórák többségén elő szoktak jönni. Annyira erősek, hogy nem lehet kibírni, hogy ne vakarjam meg. Látható jele, nyoma semmi nincs, csak szép vörös lesz a bőröm, miután össze-vissza vakargattam.

Kicsit utánaolvastam a neten, de másoknak ez csak zuhanyzás után jön elő. Nos, nekem zuhanyzás után még SOHA.

Biciklizés közben, szimpla sétálás közben, kicsit vastagabb kabátban, jégkorizáskor(!) is előjön.



2013. nov. 14. 13:49
 1/1 Szebibá válasza:
Lehetséges, hogy ugyanaz a problémád mint nekem. Cholinergic Urticaria nézz utána
2022. jan. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!