Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi ez az izomrándulás elalváskor?

Mi ez az izomrándulás elalváskor?

Figyelt kérdés
Tegnap éjszaka és ma délután is ugyanaz a rettenetes érzés fogott el. Elalváskor vagy talán már félálomban úgy megrándult a testem, hogy szinte kipattantam az ágyból, nagyon megijedtem. Olyan érzés volt mintha valaki nagyon erősen fejbe vagy nyakon vágott volna. Ahogy újra meg újra próbáltam elaludni úgy néha még előjött csak nem olyan intenzíven mint az első alkalomkor, néha egy mély levegővétellel jobban éreztem magam, mintha ezzel megelőztem volna az érzést. Próbáltam utánaolvasni, elvileg létezik ilyen rángás félálomban vagy álomban, csak az a nagyon ijesztő, hogy olyan erős volt hogy tényleg fel kellett pattannom az ágyról.

2013. nov. 17. 20:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Még annyit elfelejtettem leírni, hogy ez az erős rándulás körülbelül 1 másodpercig tarthatott, egy pillanatnyi volt.
2013. nov. 17. 20:30
 2/8 anonim ***** válasza:

ilyen sokakkal előfordul, de általában lábrándulásban

én azt hallottam róla, hogy amikor lemegyünk alvó állapotba, a szervezet őrzi a funkciókat (tahát pl hallassz, mert zajra felébredsz, stb) de ha véletlen túl mélyre mennél le (ami veszélyes, mert meghalhatsz, vagy csak eszméletvesztés, a lényeg, hogy kikapcsolnak a funkciók, pl nem hallasz) a szervezetben van egy úgymond önébresztő funkció és az ebben nyilvánul meg.

2013. nov. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
szóval az alvásnak vannak szakaszai REM meg nem tom milyen fázisok, tehát valamikor mélyen alszik az ember, van amikor felületesen, ezek váltogatják egymást, szóval túl mélyre nem szabad lemenni
2013. nov. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
most néznék a neten róla infókat, amiről 1-es válaszomban írtam, érdekes, hogy nem találok, kár, h nem tudom hol olvastam már :(
2013. nov. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ilyenről lenne szó mert olya mintha az ébrenlét és alvás között félúton történt volna gyakorlatilag félálomban. Ahogy nagy nehezen végül elaludtam, onnantól éjszaka már nem ébredtem fel ilyen rándulásra.
2013. nov. 17. 20:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Alvási myoclonus. Nem betegség.
2013. nov. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

az alvásszakaszok gyorsan is változnak. pl az álmodás pár másodperc is lehet, mi meg azt hisszük egész éjszaka volt.

szóval mélyre leesni nagyon is aktuális az ébrenlét után elalvás közben véletlen.

2013. nov. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"A myoclonusos rohamok hosszabb periódusokban ismétlődnek, a felső végtagok szimmetrikus ritmusos rángásával zajlanak. Ez a rohamforma sokszor terápiarezisztens, a betegek elbutulnak, intelligenciájuk nem fejlődik ki. "


[link]



szerintem ez túlzás lenne kérdezőre nézve

2013. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!