Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komolyan képesek tömegek azt...

Komolyan képesek tömegek azt hinni, hogy aki nem adatja be a védőoltást, az mindenképpen elkapja a betegséget és esetleg súlyos szövődményekkel él tovább? És mi van, ha bebizonyosodik, hogy ez nem igaz nagy általánosságban?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a pánikkeltést, és volt az én gyerekkoromban is járvány, meg anyukámék gyerekkorában is, amit túlélt a többség más módszerekkel is.
2009. nov. 18. 21:44
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
üzleti fogás, semmi más. ügyesen riogatják az embereket. de ne felejtsük el, h ez mind a média. és azt se, hogy ki irányítja a médiát.
2009. nov. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Vannak emberek,akik kritika nélkül mindent elhisznek,amit a médiában hallanak,miért ne hinnék el ezt is ?
2009. nov. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ezt szerintem senki nem hiszi, én legalábbis még nem találkoztam olyan emberrel, aki azt hiszi, hogy ha nem kapja meg az oltást, akkor súlyos szövődményei lesznek tutira.

Az én környezetemben annyiban biztosak az oltáspártiak, hogy még ha kicsi is az influenza kockázata, így is milliószor nagyobb, mint az oltásé. Továbbá sokan felelősen gondolkodnak és óvják a környezetüket.

Amúgy az, hogy nem igaz már részben az átoltottságnak köszönhetően is bebizonyosodhat, hisz 11%ot mondtak tegnap és exponenciálisan nő ez az arány. 50-60%os átoltottság már teljesen kizárja a járvány lehetőségét, de 10%os is már nagyvan csökkenti.

Amúgy a korábbi pandémiás járványokat lehet, hogy anyádék túlélték, de 1millió ember meg nem, gondolom ők azért bánták, hogy akkoriban nem volt még oltás ellene....

2009. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Igen amint látod képesek,mert a hriadóban meg a rádióban mindig cska azt hallani,hogy xy súlyos H1N1 PANDÉMIÁS INFLUENZA vírus szövödményében,tüdővérzésben meghalt! AZt nem,hogy mellette még elkapta isten se tudja hány ember és ez az egy szerencsétlenül jrát meg belesett abba az egy ezrelékbe,vagy tizezrelékbe,amikor iylen szövődményie vannak a betegségnek.

Nincsen jrávány,ezt sem hangoztatják.

Már hogy bizonyosodna be? kinek lenne érdeke ugyan h ez bebizonyosodjon..én már nagyon unom ezt a témát és rmeélem hamar lecseng. A családomból mrá hárman elkapták, magas lázuk volt,fájt a fejük. Ezt jótanácsként irom nem észosztásként,hogy a szövődmények azért (is ) alakulhatnak ki,mert ha lázas vagy és nem iszol eleget (min 4 liter) a szervezet ahonnan nem látja fontosnak nem üriti ki a bomlásanyagokat (pl tüdő adott esetben).

2009. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
ja még annyit főznék hozzá,hogy ezen gondolom sneki nem lepődik meg,a hiradó ma már nem a hirek közléséről hanem a szenzációhajhászatról szól.
2009. nov. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
jav.: fűznék :)))
2009. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Komolyan.

Én nem adattam be, de minden orvos, akit eddig kérdeztem és egyébként megbízom benne és nap mint nap találozik a "témával", már beadatta magának és a családjának is.

Persze pl. a boltos néni még mindig ellenzi... Mindenkinek magánügye, hogy olt-e vagy sem.Döntsd el, kinek adsz a véleményére és aszerint dönts. :)

2009. nov. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Csak hogy tisztázzuk, se anyukám se én nem számítunk öregnek, sőt, én kifejezetten fiatal korosztály vagyok.

Sokakon már végigszaladt ez az influenza (ismerősi körben is) és nem lett szövődmény, erről nem zengedeznek sehol.

Engem nagyon zavar, hogy bele akarják beszélni mindenkibe a betegséget, hogy oltson. Nekem nem a sarki közértes a forrásom, hanem orvosok, akik egyik vagy másik oldalon állnak, de egyik oldalon se erőszakosak az álláspontjukkal, nem keltenek pánikot, ellenben a médiával illetve sok fórumozóval pl. itt is.

2009. nov. 18. 22:27
 9/25 anonim ***** válasza:

errőlis csak a média tehet.

elfelejtették aztis közölni h fémallergiások ne adassák be oltást, mert rájuk veszélyes.

és aztsem mondták h nincis szabadalmaztatva, és az oltóanyaggal kapcsolatos adatok pedig titkosítva vannak.

2009. nov. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
51%

22:27 - nem keltenek pánikot???

- mikrocsip van az oltásban

- az oltásban levő higanytól meghalsz

- idegbeteg leszel az oltástól de nem most, hanem majd pár év múlva

- a gyerekeid autisták lesznek az oltástól

- az oltás bináris biokémiai fegyver (bármit is jelentsen)

- az oltással a zsidó összeesküvőket pénzeled

- az oltás összetevői titkosak (pedig nem)

- az oltás teszteletlen (pedig tudományos értelemben véve nem)

- az oltástól a terhes kismamák koraszülnek és betegek lesznek a gyerekeik

- az oltásba már egy rakás ember belhalt

- az oltástól az emberek 90%ának 40 fokos láza lesz

- az oltástól egy csomóan lebénultak már


Nekem így hirtelen ennyi ugrik be azokból, amiket nap, mint nap hallok, de tuti van több is.

Emellett persze ne felejtkezzünk el azokkal a mások életét veszélyeztető hazugságokkal, miszerint vírus ellen jól lehet védekezni vitaminokkal (nem lehet), miszerint napi 2000mg cvitamint kell enni oltás helyett (emiatt 5-10 év múlva olyan veseköve meg köszvénye lesz az illetőnek, hogy ihaj), satöbbi.

2009. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!