Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Komolyan képesek tömegek azt...

Komolyan képesek tömegek azt hinni, hogy aki nem adatja be a védőoltást, az mindenképpen elkapja a betegséget és esetleg súlyos szövődményekkel él tovább? És mi van, ha bebizonyosodik, hogy ez nem igaz nagy általánosságban?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a pánikkeltést, és volt az én gyerekkoromban is járvány, meg anyukámék gyerekkorában is, amit túlélt a többség más módszerekkel is.
2009. nov. 18. 21:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
köszvény?tudod te miket beszélsz??:D
2009. nov. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
22:36 - Akiket én ismerek, ők nem keltenek pánikot a betegeik körében. Anyukámék iskolaorvosa kifejezetten haragszik arra, hogy a média mit művelt ezzel, mind a vírussal, mind az oltással. Nem azt mondja, hogy nem kell oltás, mert van, akinek igenis kell, de azt se mondja, hogy ez az egyetlen megoldás, ha valakinek nem indokolt oltatnia magát.
2009. nov. 18. 22:39
 13/25 A kérdező kommentje:
Arról miért nem beszél a média, hogy hány ember nem halt bele a H1N1-be, aki már átesett rajta?
2009. nov. 18. 22:40
 14/25 anonim ***** válasza:

22:40 - marha izgalmas lenne a híradó:

"Ma Kovács Józsit majdnem elütötte egy kocsi, de aztán mégsem."

"Ma Tóth Bea kigyógyult az influenzából."

"Ma Parlagi Beátával nem történt semmi érdekes."


Milyen hírértéke van annak, hogy ki gyógyul meg egy olyan betegségből, amiből a többség meggyógyul? :D

Aki meg azt hiszi, hogy 7 ember meghalt tőle Magyarországon, ezért MINDENKI MEG FOG HALNI OMGOMG arról nem a média tehet, hanem az illető s*gghülye.


Cvitamin: igen, tudom mit beszélek, gyógyszermérnök vagyok, tanultam is róla, csak nem "cévitamin a lenkei-féle csodaszer" kurzuson, hanem "létfontosságú molekulák" néven és úgy, mint a hexuronsav laktonja, közismert nevén aszkorbinsav, még közismertebb nevén c-vitamin (összegképlete C6H8O6).

2009. nov. 18. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

2 ember halt meg igazoltan h1n1-ben magyarországon.

és igenis a médiának arról is szólnia kéne h hányan gyógyultak meg, mert eddig csak a hisztériát keltik azzal h szeriontük minden 2. ember h1n1-es és megfog halni. ha közölnék aztis, h hányan gyógyulnak meg ebből 5 nap alatt, akkor nemlenne ekkora tömeghisztéria.

mellesleg aki megkapta az oltást, azis lehet beteg, csak nála 5 nap helyett 3ig, fog tartani, és 39 helyett 38 fokos lesz a láza.

2009. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

22:48 - Csak ha itt végigolvasod a hasonló témájú kérdéseket, lassan már itt tartanak a vitázók, hogy aki nem adatja be, hülye, le fog bénulni, meg fog halni... stb.

A másik szélsőség is hülyeség.

És ez az, ami az általam ismert gyerekorvost is zavarja. Hogy az emberek képesek ennyire túlzásba esni, és elég volt ehhez néhány hír.

De miért olyan nehéz kevésbé szélsőségesen hozzáállni?

Miért kell mindig valamivel egymás ellen uszítani az embereket?

2009. nov. 18. 22:53
 17/25 anonim ***** válasza:

"minden második ember h1n1-es és meg fog halni" - te melyik tévét nézed? :D

Az a kettő legyen inkább 7, merthogy ennyi a hivatalos adat, ez szerepel a WHO dokumentációjában is. Nem túl etikus dolog a médiát fikázni hírtorzításért aztán ugyan azt metenni csak a másik irányba. És ehhez hozzátartozik, hogy Magyarorszzág még a közelébe sincs a járványhelyzetnek.

Ja és az oltást kapóknál azt kifelejtetted, hogy 80%kal kisebb eséllyel kapják el... ;-)

2009. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

2:53 - azt mondod:

"Csak ha itt végigolvasod a hasonló témájú kérdéseket, lassan már itt tartanak a vitázók, hogy aki nem adatja be, hülye, le fog bénulni, meg fog halni... stb. "

Be tudsz linkelni nekem mondjuk akár csak egy darab ilyet, ahol valaki azt írja, hogy aki nem adat oltást meg fog halni?

Szerintem azoltásellenesek beképzelik maguknak ezt a nagyon erős nyomást, én egyáltalán nem érzékelem. Itt is az oltással kapcsolatos kérdések nagy része pusztán tájékoztató jellegű, de ha hajlik valamerre akkor inkább az oltás ellenébe teszi. Két random példa:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__immunrendszer-fertoz..

2009. nov. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
*tájékoztató=tájékozódó
2009. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
a média szerint ponthogy voltmár vagy 10 h1n1-es, pedig az a 10 azcsak 2.
2009. nov. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!