Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan tudok segíteni a...

Hogyan tudok segíteni a férjemnek, hogy leszokjon a sok sör ivásáról?

Figyelt kérdés

Azokból a kommentekből köszönöm, nem kérek, amikben az áll, hogy válljak el.

9 éve vagyunk együtt, kábé fél éve házasok. Fősulis voltam, mikor megismerkedtem vele, ő 3 műszakban dolgozott egy gyárban. Sajnos elcsalták a kollégák, műszak végén kocsmázás volt a prorgram. Teljesen bele voltam zúgva, láttam, hogy nem jó, de csak ezért nem tudtam elhagyni. Sokat sírtam miatta. Tudtam, ki kell ragadnom abból a környezetből, csak így lehet esélyem. Már elején eldöntöttük, hogy Angliába költözünk, ha végeztem a fősulival. (Láttuk, hogy egyre reménytelenebb a helyzet az országban) 3 év együttjárás után költöztünk össze azzal, hogy külföldre költöztünk. Itt nem kocsmázik. Megbeszéltük, hogy napi 1-2 sör. Ez működött is elég sokáig. Aztán egy pár év elteltével növekedni kezdett a mennyiség. Itt egyébként kisebbek a sörös üvegek, de ha összeszámolom többet iszik, mint amennyit szeretnék. Most pl 300ml-eset iszik. Amióta műszakot váltott (2 hónapja), azóta bedurvult a dolog. Én reggel 8-13-ig dolgozok, ő meg 13:30-24:00-ig. Mikor hazajön még leül a számítógép elé és sörözik. Sajnos több üveg sört megiszik. Tegnapi mennyisége 2.7 liter.Otthoni mértékben tehát 5.5 üveg. Természetesen az anyagi oldala is zavar, de ettől most tekintsünk el.

Van valakinek valamilyen tippje, hogyan is érhetném el, hogy leszokjon erről? Számtalanszor mondtam neki, már azt is, hogy ha nem hagy fel, akkor vége köztünk mindennek.

Most kitaláltam valamit:

Nem szólok neki érte, hanem este várni fogja egy kis meglepetés. El fogom rakni az összes sört, kivéve 2 üveggel, mellette egy cetlivel, amiben leírom, hogy miért is. Mivel én egész délután itthon vagyok, nem tudja eldugni sehova a sört, mert megtalálom. Ha kocsiba rejti, és úgy megy el dolgozni, minden nap lecsekkolom a kocsit, mielőtt elmegy. Munka előtt már nincs ideje elugrani sörért, éjfélkor meg nem tud venni. Nem nagyon van itt éjjel-nappali bolt.

Volt valaki hasonló helyzetben? Tippek?

(Kis előadást se kérek, hogz tudtam, hogy ez lesz. Ez az egyetlen hibája, szeret, nem bánt, minden szép és jó, csak szeretném, ha kevesebbet inna.)


2013. nov. 21. 07:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy amit kitaláltál célravezető-e? Én hasonló cipőben járok és rájöttem,hogy ha akarja,akkor megoldja az ivást bármit teszek is. Amíg Ő a "fejében" nem dönti el,hogy nem iszik,addig akár fejre is állhatsz szerintem. Talán,ha tudná,hogy valóban elhagyod emiatt másképp állna hozzá,de félő,hogy ez is csak egy ideig tart.
2013. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismered a mondást, hogy a vér nem válik vízzé?
2013. nov. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha inni akar úgyis inni fog, bármit csinálsz.Egyszerűen megkell neki mondani, ha tovább folytatja elhagyod és kész.
2013. nov. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy alkoholistát nem tudsz leszoktatni sehogy! Fejben dől el, és az ő fejében. Ameddig ő nem akarja abbahagyni, nem is fogja.

Ez meg hogy eldugod, lecsekkolod a kocsit, enyhén szólva fárasztó, én nem csinálnám az biztos, nekem ennyi strapát nem érne egy alkoholista. Úgyis megtalálja a módját....Vagy minden nap mindent ellenőrzöl? Kíváncsi vagyok, meddig bírnod..

Ja, és nem mindig a kollégák a hibásak, felnőtt ember, saját akarattal, ha nem akar, nem iszik, lehet nemet is mondani.

Sokat nem tehetsz, elfogadod így vagy keresel mást.

2013. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1. Olyan nincs, hogy "elcsalják" inni, csak azt lehet, aki eleve akarja.


2. A férjed alkoholista, csak nem a dühöngö fajta, mert a napi több üv eg sör már függöség.


3. Ha eldugod a sört elöle, akkor átvált dühöngöbe, és jól megver.


4. Ha elkezded ellenörizni a kocsiját, stb. akkor végképp agressziv lesz. (Mellesleg jogosen, egy felnött embert állandóan kontrollálni igencsak megalázó)


5. Ha a férjed nem tudatosítja, hogy alkoholista és nem akarja Ö MAGA abbahagyni, akkor te smemit sem tehetsz.

2013. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Sehogy. A sör egészséges.
2013. nov. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4%
He nekem ilyen feleségem lenne már rég kirúgtam volna a p....ba.
2013. nov. 21. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez vicces ez a kiseloadast sem kerek mert aki erre a sztorira jo kis virtualis hatbaveregetessel reagal az nem oszinte.van gyereketek? Ha nincs majd szeretnel? El tudod igy kepzelni vele, nyugodtan vele hagynad a picit?? De ha ez az egesz gyerek tema nem is aktualis...akkor is kelj fel az alomvilagodbol es razd fel a ferjedet is belole.El kell ismernie, hogy mi van, hogy kemenyen iszik, es neki kell akarnia (!!!) Valtoztatni.Ne alkudj meg senki kedveert kedves kerdezo.Ebredj fel!!!
2013. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!