Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi hálapénzt szokás adni...

Mennyi hálapénzt szokás adni egy szemműtétért?

Figyelt kérdés
Egy elég komoly műtét én 5000 ezerre gondoltam de párom szerint kevés.
2009. nov. 19. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
9-10 ezer forint.
2009. nov. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem semennyit.Ez az orvos dolga.
2009. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
4 hónap különbséggel műttettem mind a kettőt. Nem pénzt, hanem egy-egy szép miniatür képet /olaj/ adtam a doktornőnek mindkét alkalommal. Darabja 3.000.-ft. volt igaz, hogy ismerős festőtől vettem baráti áron.
2009. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
szerintem ne hálapénzt adjál, hanem valami nagyobb ajándéktáskát sok mindennel, Kávéscsomag poharakkal, Milford tea, óriás Merci csokiszelet, stb.. mi ilyet adtunk a hematológusnak, látszott rajta h úgy meghatódott, sztem az ilyet többnek nézik, mert az 5-10 ezer az 'csak papír', de a sok minden együtt az már vmi.. :)
2009. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10-ezret adtunk mi is.


Második: bár ez lenne a normális, de attól még nem ez van, ilyen világot élünk, ha nem adsz hálapénzt nem lesznek hálásak a dokik. 1-2 jó embernek jó helyen adott hálapénzzel egy életen át szerezhetsz egy jó sebészt, belgyógyászt, akárkit, aki mindig minden bajodat meg fogja hallgatni és egy életen át hozzá fordulhatsz. Sajnos a másik véglet is jellemző, ha nem adsz semmit sok dokinál jobban jársz, ha nem hoz össze vele többé a sors... :(

2009. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem pedig az a véleményem, hogy ne ajándékot adj ha mindenki így gondolkozna tele lenne édességgel, borral stb. a padlás. Meg ezt is pénzért veszed, úgyhogy akkor már inkább pénz azt arra költi amire akarja.
2009. nov. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban dolgozom,és látom,hogy a csomagot semmire sem becsülik a dokik.Persze mosolyog,de honnan tudod,hogy amit adsz pl képet megy-e a házában a bútorhoz stb.A csokiból meg tényleg tele a padlás,nálunk is időnként kiselejteznek,a lejárt szavidejűt kidobják,a többit meg tovább tárolják amíg le nem jár.Arról,meg,hogy kell-e adni az a véleményem,hogy ha senki se adna akkor nem is várnák el.Ezt a betegek rontották el,mert mindegyik különb akart lenni a másiknál,versenyeztek ki fizet többet,mára meg ugye oda jutottunk,hogy alap,hogy adsz,mert anélkül alapellátást sem kapsz.
2009. nov. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!