Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg lehet később ebből...

Tényleg lehet később ebből valami baj, hogy edzés nélkül laza a hátam?

Figyelt kérdés
Nemigen tornázom, sokat ülök. Gyerekkorom óta simán lerakom a tenyeremet nyújtott lábbal a földre, és elérem a homlokommal a térdemet. Ismerősöm szerint ez baj forrása is lehet, mert nem normális. Máshol nem vagyok hajlékony amúgy. 32/N
2013. nov. 28. 20:04
 1/3 A kérdező kommentje:
Még eszembe jutott, hogy hanyag tartásom van és enyhe gerincferdülésem.
2013. nov. 28. 20:05
 2/3 anonim válasza:
Szerintem általános ízületi-kötőszöveti lazaság lehet. Ez nem jelenti azt hogy az ember spontán tudna spárgázni, általában a gerinc moszgékonyságán (mint nálad) és a kéz ízületein, ujjakon látszik. Nem kell miatta aggódnod, Semmi extra gondot nem okoz. Nekem is ilyenem van, az ember könnyebben lesz striás mikor babát vár meg hamarabb lesz derékfájós, esetleg visszeres, de ezek sem "kötelező" tünetek, van akinek nem jönnek elő :). Azért a hátad óvására, különösen hogy egy kis gerincferdülésed is van, érdemes lenne tornázni, de gondolom ezt tudod magadtól is :P Ami meg jó benne: 70 fölött is könnyebben veszed majd le a bögrét a fölső polcról, mikorra a többi nénike már nem tudná olyan magasra emelni a karját.
2013. dec. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nos, igen, vannak striáim a combomnál meg hátul, de már tizenévesen szétrepedeztem, ahogy hirtelen nőttem. Terhességeim alatt szerencsére nem lett több. Visszértágulatra is hajlamos vagyok. Seprűvénák már megjelentek. :/ Ezek szerint nálam stimmel minden. :) Köszi!
2013. dec. 10. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!