Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Létezik-e bármilyen gyógyszer...

Létezik-e bármilyen gyógyszer a férfi kopaszodás lassítására? Mellékhatások nem érdekelnek, inkább készítsen ki a gyógyszer csak ne kopaszodjak meg.

Figyelt kérdés
25 éves vagyok,extra sűrű hajjal ami sajnos fejtetőn megritkult és hold alakban kezdek kopaszodni is.Le lehet ezt lassítani valahogy?Hallottam egy hormon blokkoló gyógyszerről.Segíthet?
2013. dec. 7. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok-sok NÖI hormonnal esetleg :):). (NEM KOMOLY!)


Az általad leírt kopaszodásnak ugyanis a sok férfihormon az oka, és nem igazán lehet segíteni rajta.

Ha olyan hormontartalmú szert szedsz (habár kizárt, hogy csak úgy hozzá lehetne jutni), akkor lehetséges (de nem biztos), hogy csökken a hajhullás, viszont impor´tens leszel töle. A kérdés, hogy NEKED mi a jobb.

2013. dec. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy idiótának néznek majd de inkább legyek impotens minthogy elveszítsem a hajam.Undorító csúf leszek ha lekopaszodom, életemben egyszer borotváltam le a fejem de olyan aránytalan, gusztustalan fejformám van, hogy a saját anyám mondta hogy többet ilyet ne csináljak mert nagyon ronda vagyok.Nekem a kopaszság egyenlő a halállal.
2013. dec. 7. 16:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia!A gyógyszereket lehetőleg kerüld a káros mellékhatásaik miatt.Azért a kopaszodásnak, hajhullásnak több oka is lehet. Akár egy belső gyulladás, vagy a hajhagymákhoz vezető ér elzáródása stb.Van egy mesterfodrász cikkem különféle hajproblémákról és ha esetleg érdekel, akkor szívesen beszkennelem és elküldöm emailben, hátha találsz benne valami használhatót.
2013. dec. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem túl szakszerűek azok a válaszok -és gondolom főként nőktől jönnek, akiknek érintettség híján általában fogalmuk sincs a témáról, tisztelet a kivételnek-, amik azt mondják hogy ez a férfi hormonoktól van és kész, nincs mit tenni.

A férfi kopaszodás elvileg úgy működik, hogy a benned termelődő tesztoszteront az alfa 5 reduktáz nevű enzim átalakítja dihidrotesztoszteronná (DHT), ami aztán odafenn a galibákat okozza. Ezért ha keresel szereket, akkor ha úgy írod be hogy DHT blokkolás, akkor szerezhetsz hasznos infókat.

Ami hivatalosan elismert gyógyszer, és bizonyítottan használ valamennyire, az a minoxidil, finaszterid, dutaszterid, ezek más néven is futhatnak, az elsőt ha jól tudom Amerikában Rogainnak hívják, a másodikat meg Propeciának. A finaszteridet általában jobbnak tartják a minó-nál, annak annyi a hátránya hogy az esetek kis részében átmeneti merevedési zavart, vagy impotenciát okozhat, ez ha jól tudom a szedés abbahagyásával minden esetben eltűnik. És ha gyereket szeretnél, előtte 1-2 hónappal abba kell hagyni a finát. A minónál meg az a baj hogy elvileg nem olyan hatásos, ráadásul ahhoz hozzászokik a szervezet, és egy idő után így állítólag hatástalan. A dutaszteridről nem tudok sokat, az azt hiszem erősebb a finánál. Emellett van a Nizoral nevű DHT blokkoló sampon, ez 2% ketokanezolt vagy mit tartalmaz, de ez önmagában nem igen tudja visszafordítani a kopaszodást, inkább kiegészítőnek szokták használni az előbbi 3 gyógyszer mellett. Hasznos lehet ez is.

Ami ezeken kívül van, az mind a bizonytalan kategória: a fekete tea egereken végzett kísérletek alapján erősen DHT csökkentő hatású, a fűrészpálma por hatása elég vitatott, van aki szerint használ, van aki szerint nem. Sok minden van még, felsorolni is nehéz lenne.

A baj az, hogy akármilyen szerről beszélünk, legyen az természetes vagy gyógyszeres megoldás, hogy a hajhagymák állatira lassan reagálnak rájuk. Ha utánanézel még a finánál is azt írják, hogy fél év-1 év elteltével lehet várni a hatásokat. Ezért nehezen derül ki hogy minek milyen és mekkora a hatása, mert az embernek sokszor nincs türelme végigcsinálni, és egy adott szerről azt hiszi hogy nem működik, csak mert akár 2-3 hónapon át nem volt semmi hatása. Szóval akármibe is fogsz, csak akkor kezdj bele ha van türelmed kivárni, mert ha hat is a szer, nem egy héten belül kapod vissza a hajad.

2013. dec. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!