Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy szabaduljak meg a bolháktól?

Hogy szabaduljak meg a bolháktól?

Figyelt kérdés

Két cicám van, az egyik kijárós, bolhás lett, megfertőzte a másikat is. Mindkettő velem alszik, és csak egy hét után jöttem rá, hogy bolhás mindkettő.


Tudom hogy az emberen nincsenek rajta állandóan, a cicák kaptak bolhairtós nyakörvet, a kijárós még azt a folyékony bolhairtót is.


Mivel azt vettem észre, hogy napközben is megcsípnek a combomon,amikor egy egészen más városba járok tanulni, az a kérdésem, hogy a ruhából és a bútorokról hogy tüntessem el őket? Egy idő után elpusztulnak, vagy ennyi nem elég?


(A hajamban biztos nincsenek, jól kifésültem lefelé fordulva és egyetlen bolha sem esett ki a hajam közül.)



2013. dec. 9. 22:11
 1/2 anonim válasza:

Szia! Vegyél pár doboz bolhairtó port, szórj be vele mindent (a Piretrin extra elég jó és olcsó) különös tekintettel a szőnyegekre, bútorkárpitra, padló réseibe, sarkokba, stb. Vegyél egy-két ampulla neostomosan-t, tedd a felmosóvízbe. Hagyni kell a dolgokat pár órát hatni, addig menjetek el otthonról, majd alapos porszívózással és felmosással tüntesd el a bolhairtó nyomait. A porszívó porzsákját is dobd ki, mosd ki a függönyöket, ágyneműt, stb. A férjed meg az előszobában vetkőzzön és azonnal tegye zacskóba a cuccait, abban vidd a mosógépig.

A bolhairtó elvileg az emberre ártalmatlan, de mivel kismama vagy, ha teheted, bízd másra a kiszórását, vagy használj maszkot és gumikesztyűt.

2013. dec. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de miből szűrted le, hogy férjes kismama vagyok? :) 18 éves vagyok és habár van barátom, a férj feleség fogalmától elég messze állunk még. :)
2013. dec. 9. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!