Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez most komolyan így van?

Ez most komolyan így van?

Figyelt kérdés

A haverom azt mondta hogy "ha sokat alszol akkor kevésbé vagy energikus" na most szerintem ez kuvára nem így van, mert ha sokat alszol, sokkal energikusabb vagy, és kipihentebb.

Ehez csak annyit fűzött hozzá hogy "mert az agy megszokja"

Az hogy a faxomba????

Meg hogy "4 óra pont elég" szerintem a minimum az 7-8 óra.

Szerintetek hogy van ez? Azt mondta "tapasztalat".

Most vele van a baj? Vagy ez tényleg így van hogy, sok alvás kevés energia, 4 óra elég, agy megszokja?

Kérlek válaszoljatok! Köszi!



#bolond #az hogy? sok tanulás!
2013. dec. 15. 13:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Napi 6-7 óra alvás bőven elegendő, ettől se többet, se kevesebbet. És akkor nem lehet gond.
2013. dec. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valamennyire igaza van. A normál a 6-8 óra. Én ha véletlenül 10 órát vagy többet alszok indokolatlanul ( pl. mikor nem végzek olyan extra sok fizikai munkát ,mint.szoktam )mert lusta vagyok kikelni és visszaalszom akkor egész nap nincs kedvem semmihez és csak döglök. Viszont ha a munka miatt hajnalban kelek aznap rengeteg dolgot elintézek, mert kedvem is van meg energiám is.
2013. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 II.Dartheon ***** válasza:

Egyetértek kettessel.

Ha sokat alszom, mondjuk lefekszemete 10kor és reggel 10kor kelek, olyan "semmit nincs kedvem csinálni" hangulatom van. De ha mondjuk szokásos 7-8 órát alszok, akkor minden oké - ennél kevesebbnél, mondjuk 4-5 óránál hulla vagyok másnap.. :)

TEhát.. a 4 óra az igen kevés, de ha a haverod ehhez szokott hozzá, hát egészségére... legfeljebb egy 5-10 évvel előbb hal meg, mint te elégtelen pihenés miatt. Fiatalkorban még nem érzi, na de majd 40-50 évesen...

Szóval te csinálod jól, elég a 7-8 óra, de a 10-12 tényleg sok.

2013. dec. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!