Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Aranyér műtét meddig fáj,...

Aranyér műtét meddig fáj, meddig nem tudok ülni utána?

Figyelt kérdés
Szóval ülőmunkát végzek és nagyon rossz lenne ha nem tudnék dolgozni egy csomó ideig. :( Meddig fáj ez olyan mértékben hogy nem tudok ülni egyáltalán, egy hét, két hét, esetleg egy hónap??? Ha így lenne inkább nem vállalnám be, vagy nem tudom. Esetleg van olyan akinek már volt valamilyen ilyen beavatkozása?

2013. dec. 16. 19:35
 1/4 anonim válasza:
Beavatkozástól függ. Nekem ambulánsan végeztek ilyesmit (az a gumigyűrűs történet), és gyakorlatilag kocsiban ülve jöttem haza azonnal. Egy ideig még persze kellemetlen, de másnap már melóztam. Aztán az előírt 2 hét alatt a gyűrű kiesett, begyógyult minden. Azóta viszont vigyázok nagyon az étrendre, és ha bármi tünetnek még csak a legkisebb jelét is tapasztalom, megy az előzetes kezelés ezzel: [link]
2013. dec. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a választ! és ez egyébként hogy megy, az alatt az idő alatt lehetséges, hm, nagy dolgot végezni igaz? amennyire utána néztem én is ezt a megoldást választanám, semmiképp a műtétet. te melyik orvosnál voltál, egyáltalán magánrendelésen vagy simán?
2013. dec. 19. 15:48
 3/4 A kérdező kommentje:
egyébként annyira könnyen visszajöhet, hogy nagyon kell vigyázni vagy mi? :S
2013. dec. 19. 22:16
 4/4 anonim válasza:
Természetesen lehet székletet üríteni, sőt, kell is. Ha tartogatod, bekeményedik. Nem irkálnám le ezen a felületen, az orvos részletesen elmondja, hogy mi a teendő. Nem akkor ügy, mint sokan gondolják. És igen, utána is célszerű vigyázni, sajnos az aranyér hajlamos a kiújulásra. Sote I. Sz. sebészeten voltam. Full állami, full ingyenes, és mivel elképesztő mennyiségű hasonló beavatkozást végeznek, nagyon értenek is hozzá.
2013. dec. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!