Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek sok a gyomorsava...

Ha valakinek sok a gyomorsava az lehet valami betegség tünete is? Milyen károsodásokat okozhat ha nincs kezelve?

Figyelt kérdés
2009. nov. 25. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet ezt kezelni, nekem is sok a gyomorsavam, reggelente hányingerem van, gyakran fáj is a hasam, a hányinger a legfőbb tünet azt hiszem, de komolyabb betegség szerintem szövődmény nélkül nem alakulhat ki.
2009. nov. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudom hogy ezzel nem segítek, de nekem is ilyen bajaim vannak egy ideje, és épp most agyalok h elmenjek-e dokihoz, mert már kezd idegesítő, és kellemetlen lenni...sokszor visszajön a gyomorsav, gyakori hányinger, gyomorfájás.. :S
2009. nov. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyomorsav túltengés közismert neve: REFLUX. Ez egy anyagcsere betegség, aminek nagyon sok mellékhatása van. A szervezet elsavasodott /ez már önmagában is nagy baj!/, a csontokból kioldja a meszet, tehát csontritkulást /is/ okoz. A gyomorban a gyomorfalat is kimarhatja, így fekélyt hozhat létre. Abból gyomorvérzés is támadhat. A fekély elrákosodhat, mivel az egy folyamatosan irritált SEB. Orvoshoz kell fordulnotok!
2009. nov. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nálam ez kb egy hete van, és a reflux az nem társul vmi krónikusan nyílt gyomorszájjal? azom nekem nincs, tudtommal...
2009. nov. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!nekem anyu azt mondta h egyek háztartási kekszet,vagy ropit,de ha eszem,rá 1 órára megint előjön és iszonyúan mar..még a torkom is.Állandóan zabálnom kell ez miatt kb félóránként..annyi a max amennyit kibírok kaja nélkül:S Szerencsére vékony vagyok,de már kezd meglátszani rajtam és anyu is elkezdett cseszegetni h mostmár nem kéne többet hiznom mert most még pont határeset.
2009. nov. 25. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!