Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Metil/metal mérgezés? Lehet...

Metil/metal mérgezés? Lehet komoly baj?

Figyelt kérdés

Szóval még nyáron vettünk a szabadkai piacon egy üveg "Jack Daniel'st", mert olcsóbb volt mint itthon. Gondoltam nem vagy kevesebb ÁFÁt fizetnek utána és ezért volt olcsóbb. A franc se gondolta, hogy valami pacsolt szar.

Ma délben kibontottam, a színe egy kicsit világosabb volt a megszokotnál, furcsáltam is. Kibontottam, a szaga rendben volt. Kiöntöttem kb.4 centet egy pohárba, belekortyoltam csak egy kicsit (kb.1.5cenet, max.2-t) az íze kellemes volt amíg le nem nyeltem. Akkor ilyen keserű íz csapott meg.

A maradékot ki is öntöttem. Közben egyébként kajáltam ( jó zsírosat ) elég sokat, meg nasiztam is egy nagy tábla milkát. Egy fél óra-óra múlva, olyan jókedéjűnek éreztem magam. Viszonylag birom az alkoholt, szóval 5-7 deci kell a képszakadásig. Érdekes is volt ez 1-2 cent után. Később viszont iszonyat fáradtnak éreztem magam, nagyon enyhe szédülés és kisebb hányinger, fájt a fejem és a hasam, bár utóbbi lehet a sok kajálás miatt. Googleben rákerestem és akkor meglettem egy kérdést itt a gyakorin ahol leírták hogy szabadkán eléggé hamisítják a piát, de aki már ivott belőle annyit írt hogy kicsit rosszul volt, de semmi maradandó baja nem lett. Egyből a legrosszabbra, metanol mérgezésre gondoltam. Ittam kb. 2 deciliter bort meg 5 cent mandulalikőrt (csak ez volt itthon), mert ugyebár az etanol lassítja a bomlást.Ez a whiskey elfogyasztása után kb.5-6 órával történt. Utána már a szemem is viszketet,csípte valami, bár ezt lehet, hogy csak bebeszélem magamnak vagy csak fáradtság miatt éreztem így, mostanában sokat kell tanulni és keveset alszom. Este jött néhány ismerősöm iszogattunk, kb. megittam 1 deci pálinkát 8 óra fele azaz 8 órával a kétes eredetű whiskey megivása után. A tünetek igazából elmúltak már, de eléggé félek. Még most megittam még egy deci pálinkát. Végülis a tünetek alapján nem hinném, hogy metil alkohol lett volna, vagy ha igen akkor is csak egy nagyon kis fokú mérgezést szenvedtem volna, mert a tünetek nagyrésze nem jellemző rám. Igaz eléggé be szoktam magamnak beszlni néha dolgokat, de ezt most egy életre megtanultam. 1.500Ft nem éri meg az egészségem/életem.

Érdemes elmennem ügyeletre/kórházba? Meddig tartanak bent? vagy ők is csak etanolt ittatnak velem? Vajon mi lehetet a piában amitől rosszul lettem?


2013. dec. 22. 02:35
 1/4 A kérdező kommentje:
Metil/metanol mérgezést akartam írni.
2013. dec. 22. 02:40
 2/4 intrepid ***** válasza:
Jó volt a terápiád, megbízható etilalkoholt ittál, de folyadékot is sokat kell fogyasztani ilyenkor: ásványvíz, cukros üdítő, hasonlóak.
2013. dec. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Már ne kell orvoshoz menned. Ennyi idő után lebomlik,főleg,hogy az etilalkoholt is ittad. Ráadásul a metilalkohol(ha az volt) mennyisége nem volt sok.
2013. dec. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Már nem szükséges orvoshoz fordulnod, de legközelebb valóban nem érdemes kockáztatni.
2013. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!