Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől magas a vérnyomásom?

Mitől magas a vérnyomásom?

Figyelt kérdés
21 éves fiú vagyok,és az a panaszom,hogy olyan vérnyomás értékeim vannak,hogy 140/90,150/80! Nem vagyok kövér (73Kg),rendszeresen mozgok,ideges sem vagyok! És valahogy nem értem ezt! Amikor magas a vérnyomásom,olyankor egy kicsit érzem.... de nem vagyok tőle rosszul! Mi lehet a gond? Nem dohányzom abszolút,nem is iszok,és sosem drogoztam
2013. dec. 29. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amit írsz, mért értéknek, éppen a határértékek. Igaz, nem írtad, mikori mérések. Reegel ébredés után mérnek pl. kórházakban. Sztem menj el a háziorvoshoz, majd ő megállapítja, hogy kell e valamilyen gyógyszer. Az én vérnyomásom meg alig több mint 100/60, és én se dohányzok, és nem fogyasztok alkoholt sem Nem vagyunk egyformák.
2013. dec. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Lehet, hogy azért magas a vérnyomásod, mert rossz időpontokban méred pl: közvetlenül mozgás után vagy este. Este mindig magasabb az ember vérnyomása. Mozgás után meg mindenkinek magas a vérnyomása. Meg az sem mindegy, hogy rendszeresen vagy csak alkalmanként magas. Ha rendszeresen magas a vérnyomásod akk elképzelhető, hogy szervi betegség okozza. Ha csak néha magas akkor a túlzott sófogyasztás és az öröklött hajlam is okozhatja. Az sem mindegy, hogy mennyit mozogsz egy héten. Minden esetre próbálj meg többet mozogni és ha ezek után sincs változás akk menj el orvoshoz.
2013. dec. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De hát nem érzem magam rosszul sem,szerencsére! Nem mindig ilyen magas! Általában 130/55 szokott lenni! Csak most,hogy állandóan be van dugulva az orrom,így mindig magas!
2013. dec. 29. 20:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Annyira nem magas az a 150/80nem kell azért félned.
2013. dec. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk a családomról annyit,hogy Apai,és Anyai részről is mindenkinek magas a vérnyomása!
2013. dec. 29. 21:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor naponta méregesd.
2013. dec. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Most mértem kétszer! Álló helyzetben 122/60 volt,rá 15 perccel később,134/70 volt ülő helyzetben!
2013. dec. 29. 21:07
 8/12 anonim ***** válasza:
Azért nemérzel semmit amikor magas a vérnyomásod mert*néma gyilkosnak*is hivják.Az utobbi méréseid azok jok.
2013. dec. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Volt egy kollégám,aki 30 éves,és az alap vérnyomása 160/90 volt,és így érezte jól magát! Ha már elkezdték tömködni mindenféle vérnyomáscsökkentő gyógyszerrel,akkor minden baja volt tőle! Nem is érezte jól magát alacsonyabb vérnyomással!
2013. dec. 29. 21:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez sajnos típusos, ami a kollégádnál jelentkezett.Aki hozzászokott a magas értékekhez az így reagál a normál értékre. Leginkább szédül, bizonytalanná válik a járása akár, fáradt, aluszékony, fejfájás jelentkezik.
2013. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!