Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek az öngyilkosság...

Szerintetek az öngyilkosság az gyávaság?

Figyelt kérdés

2013. dec. 31. 00:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Inkább gyengeség és önzőség.
2013. dec. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
az. Én még valamilyen szinten mindig haragszom nagymamámra miatta. 3 éves voltam amikor meghalt, még élhetne most is az ok ami miatt tette rá kb fél évre megoldódott nagyjából. sok jó dologról lemaradt és hiába érzete ö akkor ugy hogy mindkét gyereke rendben és a helyén van (sajnos késöbb kiderült mégsem volt igy) attól még szükségük lett volna rá na meg nekem is.
2013. dec. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Esetfüggő. Lehet egy nagyon felelősségteljes, másokra és önmagunkra tekintettel levő döntés is. Csak éppen ez nagyon ritka eset, a legtöbben valódi nyomós ok nélkül feladják, túl sötétnek látják a helyzetet, túl negatívak az érzéseik s inkább "kimenekülnek" az életből ahelyett, hogy megtalálnák a lehetőségeket. Azt is meg tudom érteni valahol, élni nem könnyű, de attól még helytelen cselekedet. Csak akkor nem az, amikor valóban nincs kiút. Ha kezdenék elhülyülni, s nem tudnám elérni a mentális gyógyulást, én sem lennék hajlandó tovább élni, hogy aztán évtizedekig mások rakosgassanak, mint vegetatív roncsot s teher legyek mindenkinek, emberi méltóságom pedig romokban. A halál sokkal jobb annál, mindenkinek.
2013. dec. 31. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem az.
2013. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nézd meg a felhõatlasz címû filmet...
2013. dec. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A legerősebb ösztönnel, az életösztönnel szembenézni nem gyáva dolog. (Már ha józan az illető.)
2013. dec. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A papírnak is két oldala van, így mind a két helyzetet kell nézni. Az egyik az akik soha nem próbálták meg. Ők valószínűleg úgy gondolják, hogy nagy hülyeség, megfutamodás, gyávaság és ennek társai. De ott van a másik oldal, akik már megpróbálták és egy részének sikerült is. Amikor ott van az ember, hogy most betelt a pohár, akkor nem tűnik gyávaságnak, önzőségnek. Hanem akkor ez tűnik a legjobb megoldásnak.
2014. jan. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!