Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Miért mondják azt, hogy az...

Miért mondják azt, hogy az öngyilkosság gyávaság?

Figyelt kérdés
Csak hogy tudjátok,ahhoz,hogy végezzetek magatokkal,kell jókora vér a pucátokban legyen.Nem olyan könnyű ám legyőzni az életösztönt.Arról nem is beszélve,hogy jó módszert kell kiválasztani,mert ha közben megmentenek az is egy fajta bűntetés az élettől.
2012. jún. 22. 21:37
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
62%
Azért gyávaság, mert értelmetlen élet nincs de a problémák megoldása helyett inkább meghal. Nem néz szembe a nehéz dolgokkal és persze iszonyú fájdalmat okoz a szeretteinek, ezért önzőség is a szememben.
2012. jún. 22. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%
ha előtte kimész a cigánysorra és lekaszabolsz párat belőlük akkor bátor vagy
2012. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
76%
Igen, elhiszem, hogy kell bátorság hozzá, de ahhoz még nagyobb kell, hogy ne adja fel és folytassa, megpróbáljon kimászni a bajból-gondból.
2012. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
84%
Én nem tudom. Eddig még egyik ilyen beszóló sem mutatta meg, hogy mivel az olyan könnyű, ő is simán képes rá.
2012. jún. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
És mi van akkor,ha az életnek nincs értelme és nem kötelező a problémákat megoldani?Ja és szerettei sincsenek.Akkor meg miért ne?
2012. jún. 22. 21:43
 6/35 anonim ***** válasza:
51%
A problémák elől nem elmenekülni kell, hanem bátran szembenézni velük, és megoldani azokat.
2012. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
47%
Mert meghalni a könnyebbik út. Az öngyilkosok túl gyávák ahhoz, hogy szembenézzenek a nehéz feladatokkal. Egyszerűbb golyót repíteni a fejbe, mint pl: 1 fizetésből felnevelni 3-4 gyereket, vagy egyszerűbb kiugrani a 10. emeletről, mint szembenézni azzal, hogy: megcsalt a párom, talán én is hibás vagyok.
2012. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
65%

Most akkor kérdezel vagy biztatni akarod azokat akik amúgy is labilis idegzetűek??

De a kérdésedre válaszolok,hogy miért tartom gyávaságnak.

Nem ahhoz kell bátorság hogy a vonat elé ugorjak vagy altatókat szedjek be. A bátorság az,hogy minden egyes alkalommal amikor az ember padlóra kerül vagy nagy pofont kap az élettől újra és újra feláll,és tovább él..

Elmenekülni a problémák elől bizony gyávaság, és értelmetlen is.

Én vagyok az élő példa, hogy a pokol után igenis lehet szép és jobb az életünk..Csak talpra kell állni újra és újra.

2012. jún. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%
én is akartam már az lenni és ahhoz is kell bátorság... de élni sokkal nehezebb. Hiszen azért ölöd meg magad mert túl szar élni nem? akkor az azt jelenti, hogy a könnyebb utat választod. mert ha megteszed "jobb lesz".. úgymond elmenekülsz az élettől. minden elől ami a fájdalmadat okozta. és nem küzdesz vele hanem feladod. gyávaság.
2012. jún. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%

Normális eset: az ember él. Nem normális: ha ő maga kitalálja, hogy minden élettel összeegyeztethetetlen betegség nélkül, a problémák miatt öngyilkos lesz. Ha az öngyilkossághoz szerinted "jókora vér kell a pucába", akkor ezek szerint ahhoz, amit a többi ember naponta véghez visz (megoldja a problémáit, igyekszik jobbá tenni a saját és a környezete életét..) még nagyobb kell, és a többségnek sikerül. Ezért gyávaság. Mert menekül. Más nem akar öngyilkos lenni, ha nem menekül valami elől.


Mellesleg: mióta tiszteletre méltó és kemény dolog öngyilkosnak lenni? Mióta ciki, ha valaki ezt elítéli? Mióta számít ez bátorságnak és valami hőstettnek, amihez még a "módszert is jól kell kiválasztani"? Az én fogalmaim szerint a hőstett, a bátorság, a jó módszerek kiválasztása sokkal inkább ráillik egy orvosra, egy tűzoltóra, vagy egy szülőre, de akár egy Mari nénire is, mint egy öngyilkosra.

2012. jún. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!