Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyi lenne számomra a...

Mennyi lenne számomra a normális testzsirszazalek?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és lány. Megmértem a testzsírtömegem és 23% jött ki.

Én ezt soknak találom, 15%-ot szeretnék, de úgy, hogy sok izmot magamra pakolok. Már két hónapja edzek is..

Most 165cm vagyok és 54-55kg.



#tömeg #BMI #testzsírtömeg #testzsírzázalék
2014. jan. 2. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
A 15% lenne kevés, mert a menstruációhoz is legalább 17% kell. Ez így nagyon jó, ahogy van!
2014. jan. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség: [link]

Nőknél 25-31%-ig normális, 20-24%-ig sportos alkatúak, ennél alacsonyabb a hivatásos sportolóknak van (bizonyos sportágakban).

Szóval neked valószínűleg tökéletes alakod van, bár az elkövetkező években még sokat változhat. A 15%-os testzsír már kórosan alacsony, annyit nagyon ne akarj.

2014. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszaitokat! Ment a zold kez.

2. valaszolo: Az oke, hogy noknel ez a normalis, de azert abba a mell is beleszamit, ami nalam meg nem nagyon van. Es a linkelt kepen is a 25%-os no mar nem tudl vekony. Sok helyeb olvastam azt is, hogy a jo testzsirszazek 15-20! A betegsegek csak 10-13%-nal lephetnek fel, de ez egyenenkent valtozo.

De hagyjuk az elmeletet! En most fogytam le 14 kg-t, de meg szeretnek egy negyet-otot, es ehelyett izmot felszedni, mert igy meg nem erzem magamat jol. Nem vagyok kover, azt nem mondanam, de van rajtam felesleg. Szoval szerintem nem ez az idealis testzsirszazalek. Azt mondjatok, hogy a 15% keves?

2014. jan. 2. 14:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A menstruációhoz legalább 17-18% kell.
2014. jan. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!