Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek, mert nem bírom...

Nagyon félek, mert nem bírom lenyelni a kapszulát, de már elkezdtem, és nem hagyhatom abba?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy Tetralysal gyógyszert kaptam pattanások kezelésére (rengeteg krémet kipróbáltam...bőrgyógyász vagy 6-7 félét felírt, de semmit nem reagált rájuk a bőröm, és azt mondta pár héttel ezelőtt, hogy próbáljam meg a gyógyszert). Szóval elkezdtem, egyszer-kétszer lement nagy kínlódva, de egyszerűen már nem bírom egészben lenyelni, leizzadok szinte, annyira félek, hogy megfulladok. Ma kiöntöttem belőle a port, lekvárral vettem be, de borzalmas íze volt. Vettem be hozzá Normaflore-t, de tudom, hogy ez nem megoldás hosszútávon, és 28 kapszula van benne (mostmár csak 25). Nagyon félek, hogy ezzel kárt okozok a gyomromnak, mégsem megy le a gyógyszer. Mit tegyek? Hagyjam abba már az elején? Lehet az még nagyobb sokk a szervezetemnek. Az orvosnak hiába mondom, hogy nem tudom lenyelni, mert azt mondja, ha gyógyszert akarok, ennél csak nagyobb van.
2014. jan. 5. 19:18
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Amúgy rendszeresen járok kozmetikushoz is (havonta-kéthavonta), tőle rendeltem már Ilcsi termékeket is, és kitartóan használtam, mégsem tisztult az arcom. Aztán küldtek vérvételre, semmiféle hormonális rendellenességet nem találtak. Rendszeresen járok fogorvoshoz, ő is mindig azt mondja, hogy egészségesek a fogaim. Most próbálok életmódot váltani, tehát a csokiról lemondani és stb. Amúgy ezt nem egy nagyon durva esetnek kell elképzelni (mert tudom, vannak olyan kamaszok, akiknek heges az egész arcuk, és piros gyulladt pattanások borítják szinte az összes szabad bőrfelületet) Inkább az a baj, hogy kicsit sem tiszta a bőröm, mitesszerek vannak rajtam mindenütt, amik tisztítás után hamar visszajönnek (1-2 nap), és mindig van olyan 5-10 pattanás (kisebb-nagyobb), amelyeket nehéz elfedni. Amint elmúlik egy, jön helyette másik...és elegem van már, mert én már kinőttem a kamaszkorból.
2014. jan. 5. 19:52
 12/14 anonim ***** válasza:
Ez tetracyclin származék,olyan mint a Doxycyclin. Doxycyclin van sima kapszulában is,ami kisebb(legalábbis úgy emlékszem). Nézzél utána a patikában. Nyugodtan megkérheted,hogy mutassák meg neked.
2014. jan. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, (első és kilencedik vagyok), ahogy elmondtad, valószínűleg neked korpás seborreas bőröd van! Fontos, hogy minden héten radírozd a bőröd, mert az elhalt hámsejtek így könnyebben leválnak, illetve a faggyú is könnyebben fog tudni távozni a faggyúmirigyeidből, vagyis kevesebb comedod (mitiszered) lesz, továbbá, alkoholmentes tonikot használj, mert az alkohol vízelvonó, zsírtalanító, amely arra készteti a faggyúmirigyeidet, hogy faggyúval "zsírosítsa" a hámréteget, így többet termel, gyorsan visszatermelődik a comedo. Vitaminokat eszel? vitaminhiány is okozhat bőrproblémákat... Bármilyen kérdésed van, nyugodtan tedd fel! Hirtelen ennyi jótanács jutott eszembe...
2014. jan. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Még eszembe jutott: ultrahangozni szokta a kozmetikus az arcod? Viozni? Hidroabraziozni? Nagyon jó hatással lehet a bőrödre, továbbá gumimaszkokkal, pakolásokkal is lehet szép eredményeket elérni! Nagyon fontos, hogy megfelelő kozmetikust találj, egy jó kozmetikus csodákra képes :)
2014. jan. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!