Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon félek, mert nem bírom...

Nagyon félek, mert nem bírom lenyelni a kapszulát, de már elkezdtem, és nem hagyhatom abba?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy Tetralysal gyógyszert kaptam pattanások kezelésére (rengeteg krémet kipróbáltam...bőrgyógyász vagy 6-7 félét felírt, de semmit nem reagált rájuk a bőröm, és azt mondta pár héttel ezelőtt, hogy próbáljam meg a gyógyszert). Szóval elkezdtem, egyszer-kétszer lement nagy kínlódva, de egyszerűen már nem bírom egészben lenyelni, leizzadok szinte, annyira félek, hogy megfulladok. Ma kiöntöttem belőle a port, lekvárral vettem be, de borzalmas íze volt. Vettem be hozzá Normaflore-t, de tudom, hogy ez nem megoldás hosszútávon, és 28 kapszula van benne (mostmár csak 25). Nagyon félek, hogy ezzel kárt okozok a gyomromnak, mégsem megy le a gyógyszer. Mit tegyek? Hagyjam abba már az elején? Lehet az még nagyobb sokk a szervezetemnek. Az orvosnak hiába mondom, hogy nem tudom lenyelni, mert azt mondja, ha gyógyszert akarok, ennél csak nagyobb van.
2014. jan. 5. 19:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem anno még akkor voltak ilyen gondjaim, amíg meg volt a mandulám! Mondta is a doktornő, aki műtött, hogy nem csoda, hogy nem bírtam lenyelni a gyógyszereket, mert egy pici c vitaminnyi hely volt a torkomban, ahol le kellett volna csúsznia, úgy összeért a mandulám! De mióta nincs, én le bírom nyelni a gyógyszereket, vitaminokat is. Egyedül az Advil sárga változatát nem nagyon, őrült volt, aki feltalálta az alakját, mindig fáj a torkom utána, úgyhogy én Aspirin pezsgőtablettát iszok inkább. Szóval amíg megvolt a mandulám, a gyermekorvos mondta anyunak (én is emlékszek rá, kb. 8-9 éves voltam), hogy nyugodtan bontsa ki a kapszulát, szórja bele teába, úgy igyam meg. De amit te szedsz, nem tudom, hogy így meg lehet - e inni, szerintem hívd fel telefonon holnap a dokit, aki felírta neked, hogy így kibontva elfogyaszthatod-e? Ha nem, legfeljebb ír fel vmi mást....
2014. jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Rendszeres arcvizes lemosást használtál már a pattanások ellen ?


Ez a belsődleges gyógyszeres kezelés külsődleges problémára nagyon kérdésesnek tűnik (bár nem vagyok orvos). Persze az orvos nyilván a számára szakmailag előírt vagy engedélyezett lehető leghatásosabb kezelést választja. Kozmetikai tanácsot meg nyilván nem ad, mivel ő orvos és nem kozmetikus.

Egyébként nem tudom, okos dolog volt-e kibontani a kapszulát. Engedi ezt a gyógyszer tájékoztatója ? Ugyanis nagyon sok gyógyszert azért zárnak kapszulába, hogy ne a savas gyomorban, hanem a lúgos bélben oldódjon fel a kapszula, mert a gyomorsav sokféle hatóanyagot elbont ( azaz hatástalanít).

Egyébként le lehet nyelni ezeket a mai kapszulákat, csak éppen nyugodtnak kell lenni közben, mert ha valaki hisztizik és feszült közben, akkor záródnak a nyelőcső izmai és nem megy a dolog. Nem tudom mi lett volna veled 60 évvel ezelőtt, amikor még a gyerekeknek is a Germicid lázcsillapító tablettát kell egyben lenyelni és átmérője kb. 2 cm volt, minden bevonat nélkül, ér olyan keserű volt, mint az epe.

2014. jan. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Úgy van,ahogy 2. válaszoló írta. Ne bontogasd ki! Megváltozik a felszívódása.
2014. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igazán nem akartam kibontogatni, mert leszenvedtem párszor...csak iszonyú kínokat élek át közben attól a félelemtől, hogy megfulladok. Amúgy köszi a gyors válaszokat. A mandulámmal egyébként semmi baj, nagyon nagy falatokat le tudok nyelni ételből meg ilyenek...szóval szerintem nem ezzel lehet a gond.
2014. jan. 5. 19:38
 5/14 A kérdező kommentje:
És igen, valóban mindent próbáltam már külsőleg...természetes szappanokat, kamillateát, gőzölést, teafaolajat, gyógyszertári krémeket, drogériákban beszerezhető termékeket, és semmi.
2014. jan. 5. 19:39
 6/14 anonim ***** válasza:
Sokan nem bírják lenyelni anatómiai rendellenesség nélkül. Ne szedd úgy.hogy kibontogatod,inkább menjél vissza az orvoshoz és kérjél olyat,ami nem kapszula formájában van.
2014. jan. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Amúgy,mi ez a gyógyszer?
2014. jan. 5. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Tetralysal. Antibiotikum pattanások kezelésére. Ennél csak nagyobbat tudott volna írni. Így is először azt akarta felírni, csak addig szenvedtem neki, hogy én nem bírnám lenyelni, hogy azt mondta, akkor felírja ezt, csak ez drágább...persze nem érdekelt, csak az volt a lényeg, hogy kisebb legyen. Mindhiába, mert nem tudom leszenvedni.
2014. jan. 5. 19:43
 9/14 anonim ***** válasza:
Első vagyok! amúgy biztosan azért írta fel a doki a gyógyszert, mert az a leghatásosabb!!! (kozmetikus vagyok) Lehet próbálkozni pl. aha savas hámlasztással, de valószínűleg nálad, mint ahogy sok embernél is, ez csak ideig-óráig hatna, az okokat nem szüntetné meg! Fontos: csökkentsd a bevitt szénhidrátok mértékét, csokoládét, kakaót, magokat (mogyoró, dió stb.), fontos, hogy megfelelő kozmetikumokat használj, ne nyomkodd az arcod! Használj olyan termékeket, amely a bőrtípusodnak megfelelő! Ezeknek a termékeknek a kiválasztásában kozmetikus tud segíteni, illetve ki tudja tisztítani az arcodat is. (Ha pedig még ezek után sem jobb, akkor lehet, hogy a fogaidat is meg kellene nézetni, fogszuvasodás okozhat bőrproblémákat is többek között, de más góc is lehet az oka, illetve hormonproblémák is és még sokáig sorolhatnám!!!) Jobbulást!
2014. jan. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nekem is van egy barátnőm, aki retteg a nagy kapszulák lenyelésétől. Enni tud nagy falatokat, de a gyógyszerektől fél, hogy megfullad, olyankor leveri a víz, teljesen bepánikol, néha sírva is fakad. Ez nem biológiai probléma, hanem lelki.
2014. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!