Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Túl érzékeny vagyok az illatok...

Túl érzékeny vagyok az illatokra, mi lehet, vagy ez normális?

Figyelt kérdés
Messziről megérzem a szagokat, illatokat. Érzem az eső előillatát, ezen a családom mindig nevet. MIndenféle felhők nélkül, vagy annélkül hogy nézném az időjárás előre jelzést, megérzem a közelgő eső illatát, akár egy nappal is előre. Megérzem ha szántják a földet a szomszéd faluba, mert érzem a friss föld szagát, ezeket csak azért írom, mert szerintem nem mindennapi. De lehet hogy tévedek. Máskülömben allergiás vagyok a frissen vágott fűre, de amúgy imádom az illatát és azt is megérzem messziről és ez alatt nem a másik utcát érzem. :) szerintem jobban érzem az illatokat mint az átlag ember, a családom néha ezt rémísztőnek tartja. De van egy kellemetlen dolog is benne. A rossz szagokat is megérzem, sőt, nagyon rosszul reagálok rá. lehet csak egy pocsék kávé illat, vagy valami kicsit leég, már rosszul is vagyok. Pl. az utcánk végén van egy reggeliző, amivel senkinek semmi gondja, de én messzire érzem a sült tojás szagot valami pocsék szarrá égett olajban. így inkább megkerűlöm a fél várost, hogy bejussak a központba, mert ha a reggeliző elött kéne elmennem végig rókáznám az utat. szerintetek ez normális? ja és nem vagyok terhes, ez a dolog már gyerekkorom óta fennál...és javában túl vagyok a 20on. :D
2014. jan. 9. 01:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Normális. Lehet, bár én nem hiszem, hogy több szaglohamsejted van, mint egy átlag embernek, persze kutya azért nem vagy. Az is meglehet, hogy tiszta nagy orrjaratod miatt erzel meg ennyi mindent. Rossz szagokat le tudod győzn, mert egy idő után hozzaszokik az orr.
2014. jan. 9. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
csak szólok, ha valóban átlag feletti a szaglásod, illatszer cégeknél a szagoló emberek rohadványosan sokat keresnek.
2014. jan. 9. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!