Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 7,7-es vércukor étkezés után...

7,7-es vércukor étkezés után két órával nagyon rossz érték?

Figyelt kérdés
Normális körülmények között felmehet ennyire, ha valaki étkezésként fullon cukrozott szénhidrátbombát fogyaszt? (Ez cukorral készült tejbegrízt jelent, instant kakaóporral gazdagon szórva). Nem tudok róla, hogy cukorbeteg lennék, és a vérvételre egyéb okból nem tudtam éhgyomorral menni. Egy éve, mikor megmérték, még 5.2 volt étkezés után, bár akkor csak egy pohár tejet ittam, és azt nem is vénából vették. Ért valaki az ilyesmihez?
2014. jan. 10. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Magas. Apukám cukorbeteg, neki 8 körüli szokott lenni az alapérték. Szerintem két órára rá már alacsonyabbnak kellene lennie.


Ha előfordul a családodban diabéteszes, akkor bánj óvatosan az édességgel, szénhidráttal, sportolj rendszeresen és nézesd időnként a cukorszintedet!

2014. jan. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem alapszinten 4.0 vagy 4.2, étkezés után x idővel max 5-re megy fel!
2014. jan. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az étkezés utáni vércukor értéke maximálisan 7,8. A tied még a határon belül van,de nem ért figyelni az étkezésedre,mert könnyen alakulhat ki cukorbetegség.
2014. jan. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én egyszer csoki-és keksz-zaba után 2 órával néztem kíváncsiságból. 4.8 volt...
2014. jan. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%
Határérték. Aki meg itt pontpontozok, hogy neki 4,8 nézzen magába. A vércukorérték mindig más, nekem valamikor ilyenkor 8, valamikor meg 3. Semmit se jelent.
2014. jan. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ki mondta hogy jelent valamit...
2014. jan. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!