Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Étkezés után 2 órával mért...

Étkezés után 2 órával mért 10, 0-es vércukor érték mennyire számít magasnak egy 5 éves gyermeknél?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 18:37
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
Semennyire,mert teljesen természetes,hogy magas,ez a dolga.Reggel kell mérni éhgyomorra.
2013. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
87%
Bőven magas, étkezés után 1,5 óráig 8 a max.
2013. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

szia!


sztem ez sok. én tuti konzultálnék dokival.2 órával étkezés után 7 alatt kéne lennie.

2013. febr. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon magas. Ez már cukorbetegség.

Első ne írj butaságot, hogyha nem ismered a betegséget. 2 órával ékezés után vissza kell esnie pár tizeddel az éhgyomri fölé. Egyébként 10es cukor még egy órával étkezés után is sok lenne.

2013. febr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Megmérjük az éhgyomrit is és feltétlenül beszélek a gyermekorvossal hétfőn, hogy ő mit mond rá.
2013. febr. 9. 19:02
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen beszéljetek a gyermekorvossal, szinte biztos, hogy inzulinrezisztenciás vagy diabéteszes a kicsi! Már csak az a kérdés, hogy az inzulinnal hogy áll, valószínűleg el fogják küldeni terheléses cukorvizsgálatra, ahol nézik az éhgyomri cukor/inzulin, valamint a terhelt cukor/inzulin értékeket.
2013. febr. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
ez már nem inzulinrezisztencia. ott épp hogy alacsonyabb lenne a cukor .
2013. febr. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Mennyi az éhgyomri?
2013. febr. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

igazából tök mindegy mennyi az éhgyomori ha a terheléses érték ennyi.

lényege az lenne, hogy terhelésre is normál értékben maradjon, majd 3 órával az étkezés után már annyi legyen mint egy éhgyomori érték.

nekem terhelésre 8-8,5 szokott lenni sajnos, néha bezabálok, akkor felugrik 10re :(

nem tudom mennyi a gyerekeknél a határérték, minél előbb vidd el orvoshoz, felnőtteknél terhelésre 7,5 ami felett diétázni kell (itt konkrétan meg van adva, hogy mikor mennyi szénhidrát, se kevesebb, se több nem lehet és persze az is fontos, hogy mikor kell lassanb. és mikor gyorsanb. szénhidrátot ennie)


azt hiszem, bár ezt nem tudom pontosan, 10 fölött adnak inzulint.

2013. febr. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
A 10 nagyon magas, pláne egy kisgyereknél. Mindenképpen doki!!!
2013. febr. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!