Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Betiltanád a gyógyszer reklámo...

Betiltanád a gyógyszer reklámokat?

Figyelt kérdés
2009. nov. 30. 22:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Inkább az alkohol reklámokat tiltanám be, meg az erőszakos és idióta reklámokat. (Pld. ahol a gyerekek a pólóba nyomják a paradicsomot, meg a földet, és viszik be anyunak, aki üdvözült mosollyal kimossa, majd közli, hogy lehet újabb trükköt kitalálni --- ettől a falra tudnék mászni).
2009. nov. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%

Én a sörreklámokon kívül minden reklámot betiltanék.. :D


22/F

2009. nov. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
:))) Mindjárt gondoltam, hogy ez nem egy nő válasza volt! :)))
2009. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én betiltanám,legalábbis nagyrészét.Sőt,nagyon sok bugyuta idióta reklámot betiltanék.

Anyám is anyósom is vitamin és gyógyszer függők,amit meglátnak a reklámokban,már állnak is érte sorba.


A sörreklámot én sem tiltanám be:-)))

2009. nov. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hát a vitaminokból élnek a gyógyszergyártók, nem a ténylegesen ható, olcsóbb, és konkrét betegségre való gyógyszerekből.. :(


Kérdező, miért pont a gyógyszerreklámra kérdeztél rá?

2009. nov. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én igen, úgy gondolom orvos döntse el, hogy az ember mikor mit és mennyi ideig szedjen.

Attól tartok ezek a reklámok csak felhívják a figyelmet arra, hogy valakinek fáj a háta. Lehet észre se venné, de a reklám napi ötször rákérdez, fáj a hátad?

És már rohan is az emberke, hogy valamit vegyen be a fájós hátára. Onnantól, hogy figyeli az ember minden apróság feltűnik neki. Attól tartok sok ember ezek hatására mérgezi magát.

2009. nov. 30. 22:43
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az első vagyok. Igazad van, biztos sokan rohannak a patikába. Én 35 éves vagyok, és ha csak rajtam múlna, biztos éhenhalnának a gyógyszergyártók, én ugyanis semmit sem szedek be, ha megfázom, akkor is csak tea, méz és inhalálás. Nem tudom mikor volt utoljára gyógyszer a számban. De tényleg igazad van, biztos sokan azonnal ráugranak...
2009. nov. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Azért pont a gyógyszerre, mert attól, hogy egy mosóport, autómárkát, élelmiszert reklámoznak, még közvetve sem befolyásolják a nézők egészségét.

Úgy gondolom az egészség nem játék, és nem divat, vagy reklám kérdése.

Tehát ne attól függjön, hogy én tantum verdét, vagy occocossumot veszek be, hogy melyik reklám hat rám, hanem attól, hogy az orvosom melyiket javasolja, számomra.


Ráadásul, ha nem kérdez rá, hogy fáj a torka? Lehet észre se veszem, vagy csak csinálok egy mézes kamilla teát.

Nem mérgezem a testem, a májam....


Rosszul látom?

2009. nov. 30. 22:47
 9/18 anonim ***** válasza:

igeeeeen, és a sok éjjel nappal dolgozó ember, aki még egy nap szabadságot is csak egyhónappal előre tud kivenni, azmajd haljon bele a fejfájásába, mert orvos nemtud vele elmenni, és nemtudja kivárni a fél napos sort sem....ezt ugye tesem gondoltad komolyan? h ezentúl mindneki, egykis fejfájással, vagy hasfájással az orvosi rendelőbe futkosson?????

a reklámozott vény nélküli gyógyszerek alacsony hatóanyagtartalmúak, és nem ártanak. ezígy van rendjén, semmit nemkell itt betiltani..:S

2009. nov. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

supradyn,aspirinplusC,elevit,Acitmel,fastum gél.

Az utolsó 5 perc termése a Tv2n, és még nem is az egész szpottot néztem végig.

2009. nov. 30. 22:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!