Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy keressek pszichológust?

Hogy keressek pszichológust?

Figyelt kérdés
Még sosem jártam egy orvosnál sem, de többen panaszkodnak a viselkedésemre. Anyukám rendszeresen azzal jön, hogy a csillagjegyem miatt úgy viselkedek, mintha kettős személyiségem lenne, de szerintem ez hülyeség. A helyzet az, hogy nagyon betegesen ragaszkodok valakihez, és ez a dolog túlnőtt rajtam. Gyakran vagyok levert, sokszor szorongok, és nem vagyok benne biztos, hogy érdemes megérni a holnapot. Tovább nagyon nem ecsetelném a problémát, arra szeretnék rávilágítani, hogy nem egy ostoba liba hisztijéről van szó, és kamaszodni és régen kamaszodtam már. Nem igazán merek beszélni erről senkinek, de azt sem tudom, hogy kell felkeresni egy szakembert. Mennyibe kerül? Akad esetleg a kevésbé tehetősöknek ingyenes vizsgálat? A válaszokat köszi!

2014. jan. 11. 14:36
 1/4 My Conserve ***** válasza:

Szia


lehet, hogy úgy viselkedsz, mintha kettős személyiséged lenne, de biztos nem a csillagjegyed miatt.


Vannak pszichológusok, akiknél az első találkozó ingyenes, de én a helyedben nem elsősorban ez alapján válogatnék. Fontosabb, hogy közel lakik-e, milyen problémákkal foglalkozik legtöbbet, és megbízhatónak tűnik-e. Ha ezek nem teljesülnek, akkor hiába ingyenes az első alkalom, nem mész vele sokra.


Telefonon amúgy nyugodtan kérdezd meg, ha kértél egy időpontot, hogy vigyél-e pénzt az első alkalomra, és mennyit.


Ha kevés pénzből gazdálkodsz, akkor két ötletem van.

1. Kérj a háziorvosodtól beutalót egy állami pszichológushoz, az gyakran ingyenes. Lehet, hogy nem tud/akar adni, de lehet, hogy igen.

2. A magánrendeléseken előre kérdezd meg, hogy rövid vagy hosszú terápiákkal dolgozik. Vannak pszichológusok, akiknek az a módszere, hogy előre meghatározzák, maximum hány alkalommal találkoznak veled. Így akarják elérni, hogy valódi haladást érj el, ne csak dumálj a problémáidról. Mások eleve hónapokra-évekre terveznek, és szeretik a sok dumát. Hosszú távon nyilván a néhány-üléses módszer olcsóbb, még akkor is, ha egy-egy ülés mondjuk többe kerül.

2014. jan. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
magán pszivhológus kb 6-7e. pszichiátert én 8-9e/óra körül találtam
2014. jan. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha iskolába jársz az iskolai pszichológus ingyenes, de van minden kórházban is pszichológus, és azok is ugyanolyan jók, mint akiknek van magánrendelésük.
2014. jan. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2014. jan. 18. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!