Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Keressek fel egy pszichológust?

Keressek fel egy pszichológust?

Figyelt kérdés
Mivel fogyókúra kategóriába írtam ezért főként erről a problémáról írok. Számtalan fogyókúrát kipróbáltam már,de mindig feladom mivel szerintem beteges az,ogy kalóriát számolok meg ilyeneket..az evésnek egy nagyon miniműlisan kell csak örömöt okoznia és inkább a testem működését szolgálja szerintem. Én meg falásirohamokkl küzdök lehet bármekkora elhatározásom ha ez rámjön :( Utűlom magam,nagyon rossz érzés ez a lelkiismeretfurdalás,de ez az egyetlen dolog,ami megnyugtat az evés,minden más sz@r az életemben.
2013. jún. 2. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs szükséged pszichológusra. Te is tudod, hogy nincs akaraterőd, ráadásul nyugtat az evés, ennyi! Nem hiszem amúgy, hogy annyira nagy szükséged lenne fogyókúrára, mert biztos akkor te is máshogy gondolkodnál!
2013. jún. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De pont ezt magyarázom!!! Nem azzal vna a baj,hogy fogyok hanemhogy visszajön,mert lehetetlen szabályok szerint élni életem végéig és mivel lelki okai vannk ennek sokszor nem is vagyok éhes! Ajj mit csináljak :( Már nem tudom hogyan tovább...
2013. jún. 2. 10:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj, hány kiló vagy hány centihez?
2013. jún. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
156/60 kb. 57-64 között ingázik... Komolyan nem tudom mi a helyes út és nagyon lestresszel! Ha megvan a biztos módszer akkor kitartok! Borzasztó ez a függés nekem tényleg megoldás kell!
2013. jún. 2. 10:56
 5/9 anonim ***** válasza:
De nem is kéne kalóriát számolnod! Ne mondd már, hogy nem tudnál legalább a cukorról lemondani, hisz lehet helyettesíteni azt is! Ez lenne a legfontosabb! Húst azt ehetsz, amennyit csak akarsz, nem a hús a főbűnös! Vagy mondd el, mi az, amit nem tudsz betartani? (a kalóriaszámoláson kívül, mert az hülyeség)
2013. jún. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem téged csúnyán átvertek, és most magadban keresed a hibát. Pedig simán lehet a világ a rossz.


Átvertek, elhitették veled hogy fogyókúráznod kell, kalóriákat kell számolnod.. Természetellenesebb dolgot nem is igazán csinálhatnál. Közben legalább érzed, hogy ez nem normális dolog.


Vegyél minőségi élelmiszert. Ez legyen az étel: csak igazi, jóféle táplálék (hogy ezek mik, arról lehet beszélni). Megfelelő kajákkal nem fogsz visszahízni, nem kell kalóriákat számolnod, nem kell lelki kérdést csinálj az evésből.. az evés természetes dolog, a cukorevés ami mára elterjed egyedül az ami természetellenes.


Tehát: igazi étel (zöldség, hús, zsír, gyümölcs, gomba, olajos mag, hal..) és nem lesz falásrohamod, illetve egy csomó járulékos problémától megszabadulhatsz.


De ha ragaszkodnál a liszt alapú kajáláshoz, akkor muszáj lesz magadon is erőt venni.

2013. jún. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Főként azt,hogy húst sose látok. Régebben képes voltam válogatni,hogy csak a csirkemellet eszem meg??!! Most úgy érzem felőlem lehet lóhús is csak hagy ehessek. Zöldéghez viszonylag gyakrabban jutok. Nagyszüeimnek van kertje szóval így könnyebb a dolgom ezen a téren. Itt a családbna mindenki este 11kor bevág 2 zsemlét felvágottal főzni nem nagyon főz senki szóval ötletem sincs mit lehetne csinálni? Sütésre nincs lehetőségem.

Az evés uralja az életem,ha elrontom az előre kitervelt hülyeséget( általába hülyeség és koplalás) akkor zabálok és úgy érzem nem érdemlek boldogságot és nem csinálok semmit ajj hogy lehet ezt leírni. Gondoltam keresek nyári munkát azzal lefoglalom magam vagy nem is tudom. A mozgással is ez a helyzet,amint megeszek egy csokit úgy érzem oké ennek annyi zabálok és már a sporhoz sincs kedvem. De talán ez a könnyebbik része ha nagyon nincs kedve az embrnek egy túra a barátokkal is mozgásnak számít vagy egy jó kis biciklizés..

2013. jún. 2. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd azzal, hogy elfelejted a sok baromságot, amivel teletömték az agyad! Egyél nyugodtan (ne zabálj!) lelkiismeret furdalás nélkül, és elég, ha csak a cukrot mellőzöd! De ez sem azt jelenti, hogy nem fér bele néha egy csoki! Ne görcsölj! Egyél többször keveset!! És akkor mehet mindenből! este pedig egy 20 perces intenzív séta nemhogy fitten tart és fogyaszt, de még nyugtat is! Ennyi
2013. jún. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Külső szemlélőként amin úgy látom változtatni kell:


Juss húshoz. Nyerset készítse el valaki, vagy egyél már kész húst (lehetőleg ne szójás húspótlékot) Minden jó igazából, ami olcsó azzal az szokott baj lenni hogy nem túl sok a hús benne. De szív-máj nyersen 400 forint körül kapható, készen a tecsóban 1400 forint körül van Pápai füstölt házi májas, drága de még így sem a legdrágább és ehhez képest se cukor, se ízfokozó se szója se tej nincs benne.


Lehet húsmentesen is étkezni, fogyni. Vagy heti néhány nap húsfogyasztással - teljesen egészségesen, csak nehezebb. De olcsóbb.

Akkor kell nagyon sok zöldség, káposztát párolni zsíron-hagymán, fokhagymán.. és jóllakni párolt, főtt, sült, nyers zöldségekkel, gyümölcsökkel.


Jóllaksz, szintén nem lesz falásrohamod, amolyan vegaféle ételeket kell keresned - csak cukormentesen, ilyen alapok maradjanak meg.


Kényszerhelyzet, bármikor alakulhat úgy hogy az embernek csak növényi tápláléka akad hosszabb időre, ettől még nem kell legyengülni vagy elhízni, megbetegedni ha közben nincs koplalás.


A lelki részt oldd meg barátokkal. Nem kell egyedül csinálni mindent.. Az edzést pedig ne magadhoz igazítsd, hanem te igazodj edzéshez. Járj el fix időpontokban tartott edzésekre. Járj el tájboxolni verj el mindenkit, jót fog tenni. Ha edzésed van x órakor, akkor elmész. Ha csak egyedül edzel, akkor azt sokkal inkább kihagyod. Tudom, én is azért edzem igen sokat mert a 'pihenőnapjaimon' tanítványoknak tartok önvédelem edzést, egyébként a fene erőltetné meg magát, én biztos nem. Tehát nyomás van, nem csak a tény hogy edzeni/gyakorolni kell, hanem más emberek is részt vesznek benne. Ez motiváló.


Ha meg csokira fussa, akkor nem értem hol a probléma. Veszel a pénzből almát/olajos magvat/sonkát..


Szerintem magadnak is csinálod a problémákat. Felfogás kérdése, a legjobb életű ember is szenvedhet. Ha nem akarod hogy jobb legyen, ha nem akarod összekapni magad akkor nem is lesz semmi jobb.

Lehet némi dekadenciára van szükséged mielőtt visszarázódsz. Pasizz, éld ki magad, egyél csokit, aztán juss a következtetésre hogy értelmes irányba kell elindulni, és indulj el. Addig lazulj. Gondolkodás pedig.. A 'minden más sz@r' és a 'nem megy ezért vagy azért, ilyen akadály meg olyan akadály van' gondolatokat dobd ki a fenébe, mert nem fognak előrébb vinni.


Elkezdesz hinni benne hogy a problémák megoldhatatlanok, és így valóban azok lesznek. Ne gondolkodj, hanem élvezd azt amit éppen csinálsz vagy nem csinálsz, aztán ha készen állsz akkor értelmes irányba indulj el.

2013. jún. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!