Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ugye, ez nem gombamérgezés?

Ugye, ez nem gombamérgezés?

Figyelt kérdés

Anyukám tegnap vett csiperkét a Tesco-ban, és csinált belőle pörköltet. Olyan 12 óra, és 18 óra körül is ettem belőle, és estére hasmenésem, bélgörcsöm, és "melegrázásom" lett, amely fejzúgással keveredett. Néhány óráig rosszul éreztem magam, majd egy időre enyhültek a tünetek, de reggel fejzúgással, szédüléssel, bélgörccsel ébredtem. Anyukám tegnap este evett belőle, és reggelre neki is hasmenése lett, de ő eddig nem panaszkodott fejzúgásra, csak egyedül a hasmenésre.

Ugye, nem keveredett véletlenül gyilkos galóca a csiperkék közé?


2014. jan. 16. 14:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Van étvágyam egyébként.
2014. jan. 16. 14:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Gyilkos galóca biztos nem keveredett bele, sőt lehet hogy nem is a gomba okozta, hanem valami amit még emellett ettetek. Az áruházakban kapható csiperkét nem a gombászok szedik, hanem termesztik. Nem keveredhet mással.


Viszont úgy tűnik, hogy tényleg ételmérgezés, ha mind a ketten benne vagytok. Vagy valami vegyszer a gombáról amit jobban el tudok képzelni. Menjetek el orvoshoz.

2014. jan. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Biztosan nem. A kereskedelmi forgalomba kerülő gombák mindegyike termesztett. A gomba nehezen emészthető, lehet nem volt egészen friss. De más összetevője is lehetett rossz
2014. jan. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, amit bármelyik bevásárlóközpontban, de még a piacokon kapható gombákat is ellenőrzik gombaszakértők. Talán túl sokat ettetek belőle, vagy gyorsan ettétek.
2014. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
73%
Gombamérgezés nem, de ételmérgezés lehet.
2014. jan. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!