Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A börtönből szabadultak miért...

A börtönből szabadultak miért nem adhatnak vért?

Figyelt kérdés
Véradáson voltam ma reggel, és láttam, hogy ki volt írva, hogy aki 6 hónapon belül előzetes letartóztatásban vagy bármilyen okból büntetésvégrehajtási intézményben tartózkodott, az nem adhat vért. Miért van ez? Tán a börtönben mérgezik az embereket? Vagy mit adnak nekik, ami káros véradás szempontjából?

2014. jan. 21. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Nem használnak óvszert... :))))
2014. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
77%
Ezt nem igazán értem, hiszen a börtönökben rendszeresen szerveznek véradást...
2014. jan. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyebár férfi a kérdező ? A testnedvekkel történő betegség-átvitel valószínűsége fokozott az ilyen helyen, ezért szeretnék kizárni a véradásból az ilyen embereket. A megfertőzött egyénnél 6 hónapon belül nagyon nehezen mutatható ki a fertőzöttség, de hát a vérátömlesztéssel történő továbbadást mindenképpen meg kell akadályozni.
2014. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos erre nem is gondoltam!
2014. jan. 21. 12:38
 5/5 anonim ***** válasza:
A hepatitisz és HIV fertőzöttség veszélye fokozottabb a már fent említett okokból. Szintúgy melegek sem adhatnak vért pl. az USA-ban. Hogy itt is így van-e nem tudom.
2014. szept. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!