Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arcüreggyulladás miatt az...

Arcüreggyulladás miatt az orvos felírt egy antibiotikumot amit 3 napig kell szedni, de 1 hétig dolgozik. De a 2. napon kiütések jelentek meg rajtam. Ez lehet attól?

Figyelt kérdés
Holnap megyek vissza, megmutassam neki? Ég és viszket. [link] Elnézést a nem túl jó minőségért, de a hátamon van és nem tudtam senkit megkérni, hogy fényképezze le, de a kezem remegett.

2014. jan. 21. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el a betegtájékoztatót, hogy okoz-e az adott gyógyszer ilyen mellékhatást. De egyébként mindenképpen mutasd meg magad orvosnak.
2014. jan. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Csak a hátadon van, testszerte nincs ? Nem csalánkiütésnek tűnik.

Csak egy helyen van, ilyen csoportokban jelentkező viszkető kiütés?

2014. jan. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Máshol még nem vettem észre.
2014. jan. 21. 17:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért kérdeztem, mert nekem nem csalánkiütésnek tűnik, inkább övsömörnek. Ez az idegrostok mentén jelentkező csoportos, viszkető kiütésekből áll, melyen kis hólyagok is jelentkeznek. Voltál korábban bárányhimlős?

Mindenképp mutasd meg az orvosnak holnap. Most így a napokban nem viszketett vagy fájt az a terület?

2014. jan. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Voltam már bárányhimlős. Mióta megjelentek azóta fájtak és viszkettek, de elviselhetően. Most viszont nagyon "beindult". A mellékhatások közt szerepel egy ilyen: súlyos vagy viszkető bőrkiütés, különösen, ha hólyagos és ha gyulladt a szem, a száj vagy a nemi szervek!
2014. jan. 21. 17:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a Stevens- Johnson szindroma, de ott nyálkahártya tünetek is kellenek, valamint nem egy bőrterületre lokalizálódik és lapos elterülő hólyagok vannak leginkább- A másik toxicus forma sem így kezdődik.

Mindenképp mutasd meg a háziorvosodnak, de nem gondolnám hogy ez az. Ha testszerte több helyen lenne és válna lefelé a bőröd akkor kell ezekre gondolni.És mindenképp kell hozzá a nyálkahártyák hólyagos, hámló, fekélyes elváltozásai.

Azért kérdeztem, hogy voltál-e bárányhimlős, mert azoknál jelentkezhet csak övsömör, aki átesett a bárányhimlőn.

2014. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Pff pont nekem is ilyenek. Antibiotikum után is :S Arcüreggyulladással kezeltek, de karácsonykor megint előjött. De ezek a pattanásos rügyek a hátamon, tarkóm alatt nem múltak el :@
2014. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen 6-os válaszoló az összes válaszod! :) Remélem azért, hogy nem övsömör, de majd meglátjuk. Kedves utolsó! Neked mit mondott az orvosod? Mi ez?
2014. jan. 21. 18:36
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy majd leapad. Azt viszont nem, hogy mi ez.
2014. jan. 22. 10:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!