Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kaphatják meg a H1N1...

Hogyan kaphatják meg a H1N1 elleni védőoltást a gyerekeim, ha mégis meggondolnánk magunkat, miután NEM-et mondtunk rá?

Figyelt kérdés
Eddig határozottan NEM akartunk oltást. A férjem továbbra is a Nem mellett áll. De én most nagyon meginogtam, próbálom erősíteni az első döntésem érvekkel. De azok helyességében ugyanúgy kételkedem már, mint az oltást sürgető érvekben. Ha még októberben aláírta a férjem az óvodában, hogy nem kérjük a gyerekeknek a H1N1 elleni védőoltást, változtathatunk-e rajta, ha mégis szeretnénk? Túl sok az ellentmondás. A döntést nem segíti a kevés infó sem a Déli féltekéről, ahol már vége a járványnak, mivel ott lassan nyár lesz.
2009. dec. 4. 10:35
1 2
 1/11 anonim válasza:
Szia.Én is változtattam véleményt.előszőr a nem mellett voksoltam.Aztán mégis megkaphattuk az oltást.Szerintem rosszat nem tettem vele.
2009. dec. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meggondolhatjátok magatokat, felmentek a körzetihez ott megkapják az oltást.


Mi is meggondoltuk magunkat,most a héten oltattuk a gyerekeket.

2009. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bármikor beadathatod, ha elmész egy oltópontra. én is beadattam magamnak, és bár pár napig hőemelkedésem volt, nem hogy nem bántam meg, de örülök neki. főleg, hogy tömegközlekedéssel járok.
2009. dec. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Nekem eszem ágában sincs meggondolni magam, mert NINCS miért. Mégis mi változott? Semmi. Akik súlyosan betegek, vagy meghaltak a H1N1-től, azok mind betegek voltak, és lehet, hogy a sima influenza is kiütötte volna őket. Viszont erről az oltásról, és a mellékhatásokról még mindig nincs elég információ. És nem is lesz, mert az ÁNTSZ-es nő is megmondta, hogy oltás után 1 hónapig figyelik a mellékhatásokat, az már senkit nem érdekel, ha 35 nap múlva jelentkezik valami, és nem is lesz róla adat.
2009. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha beoltatod magad akkor is elkaphatod a H1N1-et,csak enyhébb lefolyású lesz az influenza,nem lesznek súlyos szövődményei..!Persze akkor is ugyanúgy kell ápolni a beteget(lázcsillapitás,c vitamin...)mert nem véd meg 100%-ban az oltás!
2009. dec. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

egészséges magzatokat érintett. szerinted az életben maradt családtagok mit éreznek most?! 1 óra alatt elintézték volna az egészet. ennyit kellett volna tenni...


de én nem is a közvéleményt hibáztatom, hanem azokat az orvosokat, politikusokat, szakembereket, akik pozíciójuknál fogva megtehették, hogy akár az egyik, akár a másik "oldalra" billentsék az embereket - nem a valódi szakmai érvelésükkel, hanem egyéb meggyőződésük alapján. ma reggelre már 18-an haltak meg ezzel a fertőzéssel összefüggésben, és lehet, hogy legalább a felük elkerülhette volna.

2009. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%
Egészséges magzatokat, akiknek az anyjuk beteg volt. De lehet, hogy az oltástól nem halt volna meg a baba, de örök életére beteg lett volna. Mert ugye erről még egyáltalán nincs adat. Vagy rosszul tudom? Oroszrulett.
2009. dec. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy mindkét oldalon túl sok a feltételezés...a volna. Nehéz felelőségteljes döntést hozni. Akkor is feltételezget az emeber, ha arról gondolkodik, mi van, ha másképp dönt, mi van ha téved és mégis oltani kellene. Este beszélgetek a férjemmel, remélem, sikerül jól döntenünk. Három gyerekünk van: egy 5 éves kislány, illetve egy 3 és fél éves és egy 17 hónapos kisfiú.

A férjem mindig nagy családról álmodott,a nagyokkal együtt nyúzott még egy kislány tesóért.....

Azt hittük, hogy sikerülhet, de sajnos leállt a fejlődése és a szíve is a pocaklakómank még a kilencedik héten, miután átestem egy "enyhe" köhögéses, hőemelkedéses betegségen. Három hete történt, azóta testileg egészséges vagyok, de még mindig érzékeny a lelkem és a hormonok is még úgy tombolnak bennem, mint, ha babát várnék...

A kislányomnak most kezdődött egy légszomjal járó egyre gyakarabban jelentkező allergiás köhögése.


Igen, a hírek megrémísztenek, de nem hiszem, hogy bárkit is teljesen hidegen hagynának.

Talán még mindig inkább picit a nem mellett vagyok, de sokszor kezdek inkább az igen felé hajlani. De közösen kell döntenünk a férjemmel mindannyiunkról.


Babával a pocakomban elutasítottam az oltást, mert féltem, nehogy baja legyen tőle, de talán ha később újra babát várnék jobb lenne előtte beoltani magam, mert abban az állapotban semmilyen feltételezett ártalomnak sem tenném ki szívesen a babát (gyógyszer, oltás...)

2009. dec. 4. 12:01
 9/11 anonim ***** válasza:
"Babával a pocakomban elutasítottam az oltást, mert féltem.." A kismamáknak javallott az oltás mert a H1N1 mint Te is tudod lázzal jár és ez veszélyt jelent a születendő picire..!Az a sz@r,hogy már úgy összekavarták az embereket,hpgy már senki nem tudja,hogy most jó e vagy sem az oltás... kicsit káoszos a helyzet!
2009. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

délen már vége a járványnak? télleg? na az jó. sejtettem h ezse fog túlsokáig tartani. mint a madárinfluenza. aszis milyen nagy pánikot keltett, aztán nyom nélkül eltűnt csakúgy. végre vége lesz már ennek a médiafelhajtásnak...jajj...úgy várom már :D

amúgy h a kérdésedre válaszoljak....elviszed a gyerekeid a gyermekorvosukhoz, és ott kéred nekik az oltást. ennyi az egész.

2009. dec. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!