Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyűjtöm a halálos vagy majdnem...

Kirke kérdése:

Gyűjtöm a halálos vagy majdnem halálos kimenetelű altató túladagolós történeteket. Akinek van értelmes hozzászólása megteszi, hogy beszél róla?

Figyelt kérdés
2014. jan. 24. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem van értelmes hozzászólásom és szivesen beszélek róla: fordulj orvoshoz.
2014. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, ezt majdnem elfelejtettem, cinikus szociopaták kíméljenek!
2014. jan. 24. 21:59
 3/8 anonim ***** válasza:
valamivel kevesebb mint 50 szemet vettem be, de barátnőm megitatott velem több pohár olajat, és kihánytam a nagyját. Ha nem hányik ilyenkor az ember, akkor vagy időben kimossák a gyomrát, vagy meghal, vagy tartósan beteg marad.
2014. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. És mi volt az oka, annak az 50 szem gyógyszernek? Mi volt az? Fájt valamid?
2014. jan. 24. 22:54
 5/8 anonim ***** válasza:

"Köszi. És mi volt az oka, annak az 50 szem gyógyszernek? Mi volt az? Fájt valamid?"


És te szociopatázol?

2014. jan. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

„Fájt valamid?” Úgy értem, mikor bevette az 50 szem gyógyszert, fáj-e valamije utána? Mi volt a túladagolás hatása?” Értem én, hogy valami lelki, egzisztenciális vagy egészségi probléma állhatott a cselekedete mögött.

De komolyan mondom, nem azért tettem fel a kérdést, hogy cinikus emberek, idehányjanak egy-egy félmondatot.

A 19. századig a halál a mindennapi élet szerves része volt, az emberek gyakorlatilag kivétel nélkül otthonaikban hunytak el, a holttesteket a hozzátartozók mosdatták és öltöztették. A modern orvoslás fejlődésével folyamatosan csökkentek a halálozási arányok, és az idősek, haldoklók kórházakban vagy ápolási otthonokban halnak meg, sőt, gyakran már haláluk előtt hosszú ideig ott élnek, és nem otthonukban. A modern társadalmakban a halál így lett fokozatosan és végérvényesen tabu, a halál közelsége, látványa a legtöbbek számára elviselhetetlen, kibírhatatlan jelenséggé vált.

Mára a halál képe gyakorlatilag eltűnt a szemünk elől. A legtöbben intézményekben hunynak el, és abban az esetben, ha valakit mégis otthonában ér a halál, holttestét a lehető leghamarabb elszállítják, hogy előkészítsék a temetésre vagy hamvasztásra. Gyakorlatilag alig tudunk valamit a halál természetéről, nem vagyunk rá lelkileg felkészülve, sem a mi halálunkra, sem mások halálára. Nem tudjuk mi zajlik le abban, aki meghal, sem abban, aki a halálra készül. Mit tett, és hogyan?

Ennek szeretnék utána járni, ha normális válaszokat kaphatnék, persze.

2014. jan. 25. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem mindenre pontosan, sőt.

De ahogy emlékszem, nem fájt semmim, inkább csak "zizegtem", szédültem, fáradtnak éreztem magam. Berontott a barátnőm, és elkezdte ordítozni, hogy "el ne aludj", miután látta a gyógyszeres üveget mellettem, akkor elkezdtem félni, hogy miért ne aludhatnék. És akkor jött az olaj, hánytam, aztán elaludtam.

Szóval nem, abszolút nem emlékszem semmi fájdalmasra, viszont ha felszívódott volna bennem az a rengeteg gyógyszer, az már fájdalmas lett volna szerintem, mindenféle idegi problémák, légzésproblémák szoktak olyankor lenni, az meg ugye fájdalmasan hangzik. És szerintem nem alszik el vagy kábul el előbb az ember, minthogy baj legyen a légzésével, szóval fuldokolva és félelemmel haltam volna meg (ha mégis ötletet akartál volna meríteni, legyen ez elrettentés).

2014. jan. 25. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszi :) remélem még együtt vagytok, jól vagy, és örülsz, hogy élsz :)

ettől függetlenül én még mindig keresek valami optimális lelépési lehetőséget, csak kell lenni ilyennek

2014. jan. 26. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!