Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SOS! Nyílt könyöktörés esetén...

SOS! Nyílt könyöktörés esetén mit csinálnak? Mennyi a gyógyulási idő? Milyen veszéllyel járhat?

Figyelt kérdés
Legyenek szívesek azok írjanak,akik pontosan tudják vagy esetleg volt már ilyen törésük,nagyon fontos!!!!!
2014. jan. 25. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Megműtik első körben. Fémrögzítést kap az illető általában,majd varrják a lágy részeket.Párnap kórház / ez változó hoszzúságú, függ a roncsolódástól./

Gipszrögzétés 6 hétre, kontrollok a traumatológián.

Antibiotikumot kap a fertőzés veszély miatt.

A fémet pár hónap után kiveszik / fiataloknál 3 hónap általában /

Ez röntgennel igazolt törés ?

2014. jan. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem tudok még pontosan semmit,mert most történt a baleset a férjemmel a munkahelyén és kint van Németországban.Egyenlőre röntgen nélkül mondták,hogy nyílt törés könyöknél,legalábbis a tolmács így fordította,de most pont a röntgenre vár,így utána pontosabban tudom majd.
2014. jan. 25. 13:30
 3/9 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, nem veszélyes, csak baromi hosszú a gyógyulási ideje.

Először valószínűleg csavarokkal, fémmel rögzítik. Ezután a kezelőorvos dönti el, hogy gipsz kerüljön rá, vagy sima kötés, a seb miatt. Utána gyógytorna. Hosszan, fájdalmasan :S

Nekem november elején tört el a könyököm, hajszál híján úsztam meg a műtétet, mert a töredék csak 1 mm-t mozdult el. Már a kórházban el kellett kezdenem a gyógytornát, ami az elején még csak a hajlítás/nyújtás volt, de pokolian fájt. Naponta kellett tornáztatni, hogy az ízület ne álljon be. Levehető gipszem volt, ami 4 hétig volt fent. Munkába még nem állhattam, mert még mindig fáj, nem tudom rendesen terhelni. Egy jó fél évet számoljatok rá, mire dolgozni tud majd.

2014. jan. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod.Nem tudom mi lesz ezek után,mert ő ráadásul hegesztő és a jobb kezét törte el.De még szerencse,hogy nagyobb baja nem lett és nem tört el a hátgerince. A legjobbakban bízok.Köszönöm
2014. jan. 25. 14:03
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért majd írd meg a fejleményeket!
2014. jan. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazából pontosan még most sem tudom.Csak annyit,hogy a jobb könyökénél kiment valamelyik csont(Nevét nem tudom és meg sem tudta mondani,mert altatás után beszéltünk,nem volt magánál a férjem) elég rendesen és azt altatás alatt visszahelyezték,utána vitték ct-re és ott megállapították,hogy meg is kell műteni,azt még mindeg nem tudom,hogy mit.Ahogy visszahelyezték a helyéről kiment csontot 2 darab fémet is raktak az alsókarba,amit 4-5 nap után kivesznek(Ezt állítólag azért,hogy stabilan helyezkedjen vissza a csont.Azt mondták,hogy a felépülési idő 4-5 hét.Röviden ennyit tudok.Most hozták ki nemrég a második műtétről,úgyhogy szerintem biztosat csak holnap fog tudni mondani,ha már magánál lesz.

Nagyon szépen köszönöm az érdeklődést.

2014. jan. 25. 20:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Jobbulást kívánok neki!
2014. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen
2014. jan. 25. 21:55
 9/9 A kérdező kommentje:

Kissé hosszú idő után,de megírom mi is lett a párommal.

Végül nyílt könyökficama lett,orsócsont végének törése és szakadtak a szalagok is.Műtét közben megsértették a nervus ulnaris-t is,ez egy ideg,aminek következtében nem érzi a kis - és gyűrűsujja felét. Fixateur-rel rögzítették a kezét,és ezzel már a műtét másnapján tornáztatni kellett a kezét,mert másképp rossz vége lett volna,ha nem mozgatja és beáll. 2 hétig volt Németországban,utána hazajött és következett a rehabilitáció. 4 hónapon keresztül minden egyes nap jártunk gyógytornászhoz és plusz én is tornáztattam itthon,amit előzőleg megtanultam a gyógytornásztól.Ezek száraz tornák voltak.Miután kivették a fixateur-t és begyógyultak a sebek vízi tornára járt a férjem,ami nagyon sokat segített.(És az a hihetetlen,hogy az orvosok ezt nem is nagyon mondják,ajánlják,pedig ez jelentősen javít a helyzeten.Nekünk is egy ismerősünk mondta,hogy azt mindenképpen írassuk ki.)

Párom május végén már munkába állt.A zsibbadás meg érzéketlenség megmaradt még az ujjában,állítólag akár egy év is eltelhet mire helyrejön.A könyöke még érzékeny,nem magabiztos még a férjem,de jár úszni és edzőterembe is erősíti a kezét.Néha "lötyögősnek" érzi a könyökét ,ahogy fogalmazott,de reméljük,hogy ez is elmúlik.A teljes felépülés kb 1 év múlva várható.Remélem be is következik.Röviden ennyi.

2014. jún. 28. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!