Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködéssel...

Pajzsmirigy alulműködéssel nektek milyen időszakonként emeltek gyógyszert?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért kérdezem, mert nekünk most nagyon is számít az idő, nagyon szeretnénk nekiállni próbálkozni a babával, és a munkahelyem is bizonytalan, jó lenne még innen elmenni szülni, és persze 30 éves vagyok már. Valahol azt mondták, hogy egy adag Letrox már 6 hét után rendesen hat, és a vérvételből már reális képet lehet kapni. Mások szerint a 3 hónap a tuti. Azért nem mindegy...:( Ha 6 hetente emelik valaki adagját az nem terheli meg nagyon a szervezetet, vagy a 25 ng-os emelés mindig az nem olyan vészes? Tapasztalatok?

2014. jan. 27. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia. Én legelőször júliusban kaptam gyógyszert, után októberben, és idén áprilisban lesz a következő kontroll. Tehát először 3 hónap, utána fél év. Persze nem vagyok babás. Úgy tudom, hogy azokat előre veszik. Nem tudom mennyi idő, míg a vérvételen látszik a gyógyszer hatása, nekem 3 hónap kellett. Az emelés pedig mehet több lépcsőben is. Én először 2 hétig 50-et szedtem, utána 75-öt, aztán doki, utána 100-at, és utána 125-öt. Ez lesz áprilisig, aztán doki.
2014. jan. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Passiflora ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Megkérdezhetem, hogy mennyi volt a kiindulási TSH értéked, amikor elkezdted szedni a Letroxot?


Mikor kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködésed van, akkor néztek neked Anti-TPO értéket vérből?


Arra felhívták a figyelmedet, hogy szedjél emelt adagban szelént?

2014. jan. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia! Júliusban 100 volt a TSH-m, erre kaptam 50-es Letroxot, majd szeptemberben 28 lett a TSH-m, anti TPO: 600, erre 75-re emelték az adagot. December elején 30 lett a TSH-m, nem értettem, hogy miért nem csökkent. Majd erre 100-at kaptam, és január közepén emelték 125-re. Majd most megyek február végén vérvételre. Nem, nekem nem mondták a szelént, de akkor tényleg hasznos? Gondoltam már rá, de több helyen a neten is ellenvéleményt hallottam, hogy az autoimmun pajzsmirigy alulműködésnél nem is ajánlott annyira a szelén. Kérdeznék annyit még, hogy a jódot akkor minden mennyiségben hagyjam el(asztali só is jódmentes legyen)? Olvastam zöld/kék alga kapszula hasznosságáról is, szerintetek? (Még annyi, hogy a fT4 szintem már szeptembertől a normális tartományban van.) Köszönöm!
2014. jan. 30. 07:51
 4/12 Passiflora ***** válasza:

Sajnos nem tudok még csak tippelni sem, hogy ilyen magas TSH esetén mennyi idő, míg a gyógyszeradag fokozatos emelésével elérik a megfelelő TSH értéket.


A kezelőorvosodtól nem kérdezted meg esetleg, hogy mire lehet nagyjából számítani?


Annyit tudok tanácsolni, hogy türelmesen várd meg, amíg ez rendeződik, mielőtt a babának zöld utat adtok!


A szelént azért kérdeztem, mert nekem nem mondta sem az az endokrinológus, akihez először privát rendelésre mentem a több hónapos TB várólista miatt, mikor nálam kiderült a PM alulműködés, sem az, akinél később az állami rendelésen voltam egy megyei kórházban.


Tavaly szeptemberben viszont elmentem Dr. Balázs Csaba endokrinológus professzorhoz Budapestre, aki a pajzsmirigy rendellenességek elismert szaktekintélye, és

Ő totálisan "kiakadt" azon, hogy az addigi kezelésem (az ő megfogalmazásában) a tiroxin pótlásra szorítkozott, és magával a gyulladással, vagyis a kiváltó okkal gyakorlatilag nem foglalkoztak.


(Nekem még arra sem hívta fel egyik orvos sem a figyelmemet, hogy a jódot okvetlenül el kéne hagynom a táplálkozásomból, én csak az interneten találkoztam ezzel az információval.)


Balázs Prof. alig akarta elhinni nekem, hogy az endokrinológusok tényleg nem mondták sem ezt, sem a szelén fontosságára nem hívták fel a figyelmemet.


Ő nekem azt tanácsolta, hogy napi 200 mikrogram szelént szedjek olyan készítményben, ami szerves kötésben tartalmazza a szelént, lehetőleg vagy a Béres Szelén Vitál, vagy a Seleno Precise nevű készítményt.


Én még nem találkoztam olyan ellenvéleménnyel, amit említettél, hogy "az autoimmun pajzsmirigy alulműködésnél nem is ajánlott annyira a szelén."


De ha esetleg emlékszel rá, hogy hol olvastad, megköszönném, ha megírnád, és majd én is próbálok kulcsszavakkal rákeresni a neten.


Rábeszélni semmiképpen nem szeretnélek, csak igyekeztem tényszerűen leírni, amit nekem mondott Dr. Balázs Csaba.


Ha a nevére rákeresel a neten, egész sok, pajzsmirigy betegséggekkel, illetve a pajzsmirigy működés és a várandósság összefüggéseivel kapcsolatos cikkét megtalálod honlapokon, én sok hasznos információt találtam bennük.


Van egy olyan rovata is, ahol válaszol naponta néhány, az olvasók által az endokrinológia témakörben feltett kérdésre:


[link]

2014. jan. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat, igazán sokat segített, akkor beszerzek én is szelént, és elhagyom a jódot.

Még nyárig szeretnék várni, de ha nagy javulás nem lesz, akkor felkeresem Dr. Balázs Csabát, és is sokat hallottam róla. Annyiban tudnál segíteni, hogy egy teljes kivizsgálás mennyibe kerül nála? Mivel vas megyei vagyok, ezért az utazás sem elhanyagolható összeg, kíváncsi vagyok a vizsgálat (minden egyben:gondolom UH, vérvétel, egyéb) költségeire. Köszi!

2014. jan. 30. 13:19
 6/12 A kérdező kommentje:
Szia! Azt írtad, neked 200 microgramm szelént javasolt naponta. Most vettem PharmaNord Seleno-t, akkor abból 4 tablettát kellene bevenni naponta? Nem sok egy kicsit? Lehet hogy valóban így van, csak légyszi nyugtass meg, hogy jól értelmezem ezt a dolgot. :)
2014. febr. 2. 20:46
 7/12 Passiflora ***** válasza:

Szia!


Igen, nekem egyértelműen 200 mikrogrammot mondott, reggel szedek egy szemet, és este egyet, mert a Béres Szelén Vitál 100 mikrogrammos, ami elvileg a napi ajánlott dózis, de Balázs Prof. azt mondta, hogy a dupláját szedjem a pajzsmirigyem miatt.


De nem mondom, hogy hallgass rá, ha vannak ellenvélemények, próbálj utána járni alaposan minél több forrásból az érveknek, ellenérveknek.


Gondolom, azért ajánlotta ezt a két készítményt, mert ezek szerves kötésben tartalmazzák a szelént, és így jobban hasznosul, de nem csak ez a kettő van a piacon, ami ilyen. Gondolom, amit Te vettél, az is szerves kötésben tartalmazza.


A Béresében a szelénen kívül van még A, C és E vitamin, meg cink.


Én úgy mentem Hozzá, hogy vittem friss laborleletet, meg egy ultrahangfelvételt, így nem tudom, ezek hogy mennyibe kerültek volna. (De ha gondolod, megkérdezem egy barátnőmet, aki szintén pm. alulműködéssel volt nála, kb. két hónapja, hogy a vizitdíjon felül mennyit fizetett az UH-ra és a laborra.


(Mondjuk szerintem a labort érdemes TB alapon megcsináltatni előtte, ha az ember már fizeti a járulékot.


(Így is komoly összeg Nála a konzultáció, és ha kontrollra mész vissza a későbbiekben, akkor is ugyanaz az összeg, mint az első alkalommal. Megírom Neked privátban.)

2014. febr. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Szia! Csak el szerettem volna újságolni a jó hírt, hogy 3-4 hét szelén szedés után a 30-ról, produkáltam egy 0,725-ös TSH, T4 is szupi értéket! :D

A Pharma Nordos aranymozsaras szelént szedtem, az ugye 50 mg-ot tartalmaz, és csak 2-t vettem be naponta, tehát 100 mg-ot, és ilyen eredménye lett. El sem akartam hinni, és tapintásra a pajzsmirigyem gyulladása, nagysága is sokat csökkent!!!

2014. febr. 24. 12:54
 9/12 Passiflora ***** válasza:

Nagyon örülök a jó hírnek! Köszönöm, hogy megírtad! :-)


Érdekes lenne tudni, hogy a pozitív változásból mennyi tulajdonítható a nagy dózisú szelénnek, és mennyi a nagyobb adag Letroxnak.


Remélem, minél előbb stabilan rendeződik a TSH értéked az optimális tartományban, és akkor megkaphatjátok a "zöld jelzést" baba témában. :-)

2014. febr. 25. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is gondolkoztam, hogy melyik hatása volt ilyen jó, viszont én tulajdonítok a szelénnek is nagy hatást, mert tapintásra is érezhetően sokkal kisebb lett a pajzsmirigyem, és ez azóta alakult így, hogy szedtem a szelént. Hát igen, még egy nőgyógyászati vizsgálat, és remélem meglesz a "zöld út" ! :)
2014. febr. 26. 08:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!