Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kibírhatom eddig pisilés nélkűl?

Kibírhatom eddig pisilés nélkűl?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Hamarosan megyünk Olaszországba kirándulásra az iskolából, kb. 30 órát leszünk ott ez mind szép és csak az a bajom hogy úgy nem tudok pisilni ha tudom hogy többen vannak körülöttem mert ilyenkor valamiért aszékletem is jönni akar, de van olyan hogy ez esetben is tudok ritkán, de már 3szor is voltam pesten és kb 19 óráig nem pisiltem de az melegbe volt, azt szeretném kérdezni ha indulás előtt a székletem is kiürítem és keveset iszok(mert ivás nélkűl több mint 12 óráig kibírom ugy hogy észre se veszem) akkor esetleg tudok majd pisilni vagy kibírhatom?

És idegen helyen tudok pisilni csak úgy nem ha tudom hogy vannak körülöttem.

A bálaszokat köszi



2014. febr. 5. 18:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezekről a dolgokról jó lenne,ha leszoknál,még ha ki is bírod,mert komoly fertőzések alakulhatnak ki,ha nem,iszol eleget és nem üríted a vizeletedet órákon keresztül!
2014. febr. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A suliba se szoktam inni de észre se veszem és mikor hazamegyek allig kell pisilnem, de nem tudok mit csinálni ha nem tudok pisilni
2014. febr. 5. 18:17
 3/9 anonim ***** válasza:
Értelek,de hidd el nagyon rossza ez,amit csinálsz! Nem most,de egy pár év múlva teljesen tönkremehet a veséd.
2014. febr. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Syruss válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de kérlek ne tartsd vissza, súlyos egészségügyi problémákkal járhat...

Általában eljön az idő hogy az ember megtanul pisilni ha vannak is körülötte, a legegyszerűbb ha becsukod a szemed és kiüríted a gondolataidat... gondolj a fehér színre és csak engedd el magad, ne vedd észre, ha valaki épp beszél mögötted...nem fog bántani, sem kiröhögni, semmi, az ürítés természetes dolog :)

De semmiképp ne tarts sokáig vissza sem a pisit, sem a székletet mert mindkét esetben lehetnek gondok a későbbiekben sajnos :/


A szüleid többet tudnak erről mondani, ne félj rákérdezni :)

2014. febr. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha iskola előtt reggel iszok picit és utána akkor pisilek csak ha hazaérek de nem is nagyon kell pisilnem akkor ez is káros vagy ez nem?
2014. febr. 5. 18:43
 6/9 A kérdező kommentje:

Valami gyógyszer nincs erre? Hogy ha beveszem utána muszály pisilnem?

Nem arra gondolok hogy állandóan szedném mert az iskolába ha nagyon akarok tudok pisilni mert nincs tele a wc csak ott mondom nem kell, de pl.amit leírtam a kérdés alá abban az esetben jól jönne

2014. febr. 5. 18:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem fogod kibírni 30 óráig. De ahogy az előzőek írták, iszonyatosan káros eleve a vesék és a húgyutak egészségére ez az egész visszatartás. Ha az a gond a pisiléssel, hogy a széklet is jönni akar, akkor kakilj is! A többiek is fognak, nincs ebben semmi szégyellnivaló. Ha nem akarod, hogy hangok jöjjenek (csurgás vagy csobbanás), akkor azt javaslom, hogy rakj wc-papírt a wc-be (ahova esni vagy folyni fognak a dolgok) mielőtt elkezded végezni a dolgodat.


Elméletileg akkor csinálod jól, ha max három (!) óránként pisilned kell. És ebbe beletartozik az, hogy kell inni annyit egy nap, hogy három óránként pisilni kelljen. Sokan nem isznak ennyit, de amennyit te iszol, az extrém kevésnek tűnik.


Tényleg ne csináld ezt, nagyon csúnya egészségügyi problémák lehetnek belőle.

2014. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Már az sem jó,hogy mielőtt iskolába mész egy kicsit iszol,aztán semmit,hogy ne kellejen pisilni. NAGYON FONTOS INNI és EZZEL PÁRHUZAMOSAN PISILNI IS! Korán fogsz ráncosodni,öregedni,betegségeket kapni és meghalni,ha nem iszol eleget.
2014. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Syruss válasza:

Azért ennyire ne ijesszünk rá..

Tények ezek a dolgok, de a lényeget vedd le: ha kell hát kell, ne tartsd vissza túl sokáig :)

És igyál sokat, olyan. 1-2 litert ha suliba is vagy

Ebből se kell túl sok mert tévhiedelem az hogy 5 litereket kell inni naponta...ugyanis felhígul a vérünk, nade az már más téma :)

2014. febr. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!