Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kialakulhat ez a betegség?

Kialakulhat ez a betegség?

Figyelt kérdés

Voltam vérvételen és a vérképem elég rosszra sikeredett.

pl: Totál bilirubin szintem 55 és a normál 2-17 között van.Nekem jóval fölötte.Utánanéztem a neten hogy ha magas mit jelent,"Normálértéke 17 µmol/L alatt van. Az ennél magasabb szint rövid időn belül sárgasághoz vezethet, májbetegségre hívja fel a figyelmet, illetve az epeutak elzáródására, például epekőre utal" ez volt a cikkben.Aggódnom kéne? Sok olyan rész van a papíron ami jóval több illetve alacsonyabb a normál értéknél és eléggé megijedtem.Meg pl: Hemoglobin 157 az értéke és 153 alatt kéne lennie.Gondolkoztam,hogy megnézetem orvossal de lehet tényleg semmi komoly ezért gondoltam hogy inkább itt megkérdezem hátha valaki tud ebben segíteni:)

Előre is köszönöm a válaszokat :)



2014. febr. 7. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Pàromnak is magas volt ez az érték és még hallottam pàr ismerősről is, akiknek magas. Ez még nem a para kategòria, főleg hogy a többi érték jó. Egyik ismim gyógyszer t szed, de pl a pàromnak semmit nem kell. A billirubin szintje sokaknak magas.
2014. febr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nekem 6 pluszom van és a legtöbb magas érték a fehér és a vörösvérsejt száma is magasabb az orvos asszisztense is mondta hogy magasabb az értéke mint aminek kéne lennie.Nem eszek húst már 3 éve lassan, halat megeszem de azon kívül nem eszek húst. Tojást se eszek már annyira. Inkább tésztát meg rántott sajt illetve főzelékek lehet ez is a probléma? Általában mindennap ha felkelek megszédülök és van hogy elsötétül minden és meg kell kapaszkodnom. nemrég volt hogy elestem a szédüléstől és 5 perc után már semmi bajom nem volt. Meg a mellkasomnál mindig szúr általában mindennapos ahogy a szédülés is meg a gyengeség.Voltam nemrég orvosnál tavalyelött a vérnyomásom miatt és mondta hogy minden jó. De akkor mi lehet a baj? :\ Feleslegesen meg nem akarok elmenni mert akkor is hülyének nézett hogy elmegyek aztán jó a vérnyomásom. Mivel akkor is azt hittem ez lehet a baj de mára már rosszabb lett mert mindennapos a szédülésem.
2014. febr. 7. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha sok értéked eltér, akkor nézesd meg a háziorvossal, de hogy mentél vérvételre, ha nem orvos küldött?
2014. febr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Munkahelyre kérték,mivel nem sokára fogok dolgozni.Ott az asszisztens, mivel ismer gyors kitöltött egy papírt és úgy mentem be.Gondolkoztam ezen hogy megmutatom de a munkahelyen el kell mennem az ottani orvosokhoz nekik leadni a papírokat ők úgyis megnézik nem? és ha gond van csak mondják hogy nem jók az értékek. Meg tényleg kicsit rossz elmenni és megkérdezni,hogy jók az értékek? mert hát múltkor is mikor vérnyomásomat nézte meg hülyének nézett,hogy semmi bajom. Lehet én fújom fel de tényleg.. még a nagymamámnak is jók az értékei én 19 éves vagyok.. és ő 60felett van. Olyan jók az eredményei. Kicsit meg vagyok ijedve ne hogy valami komolyabb legyen.
2014. febr. 7. 16:40
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jò a vérnyomàsod akkor màs a baj. Fiatal vagy még hogy ez az àllapot normàlis legyen. Ha a dokid hülyének néz akkor keress màsikat, nehogy vmi bajod lrgyen. Ki kell szépen vizsgàlni. Lehet semmi komoly nincs, de jobb biztosra menni.
2014. febr. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Épp ez az hogy fiatal vagyok ahhoz hogy ez ilyen rossz legyen a vérképemnél 6 darab pluszom van és 1 minusz. Nem tudom mi lehet a gond. Abban reménykedem hogy a munkahelynél szólnak az orvosok akiknél le kell adnom a papírt hogy gond van.Ezért várok addig és ha nem mond semmit megkérdezem az orvosom :)
2014. febr. 7. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Kisebb eltérések a normálnak írt értékektől mindenkinél előfordulnak, nekem is volt 6 eltérés, de a doki azt mondta, hogy jó a vérkép. Megnyugtatásodra mutasd meg a háziorvosodnak mielőtt leadod a munkahelyen és majd ő megmondja, hogy van-e gond.
2014. febr. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az asszistense mondta hogy rosszak lettek. 2-nél van ami tényleg 4-5 eltérés. de a többinél sokkal több :\ Mindenképpen elmegyek.Mielőtt késő lenne és kiderülne hogy van valami komolyabb bajom. Köszi a választ :)
2014. febr. 7. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!