Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire fáj mikor beadják az...

Mennyire fáj mikor beadják az oltást? A vállba tényleg fájdalmas? Én amúgy is nagyon parázom mindenféle injekciótól.

Figyelt kérdés
2009. dec. 7. 17:25
 1/4 anonim válasza:
Vállba adják.Meg sem éreztem.
2009. dec. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem az egyik legfájdalmasabb vállba. Nekem az intravénás fáj legkevésbé..De én rinyálós vagyok.:) Mások meg sem érzik.
2009. dec. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oltóanyag hordozója dönti el, hogy fáj, vagy sem. Belátható, hogy egy vizes alkoholbázisú hordozóanyag beadása izomba kevésbé fáj, mint ha egy olajos, sűrű anyagot fecskendeznek bele. (Tetanusz!) Utóbbi lényegesen fájdalmasabb. Plusz mivel sűrű, lassabban is folyik bele az izomszövetbe. Egyébként épelméjű orvos nem vállba, hanem s*ggbe döf, részben könnyebb eltalálni (lévén az emberi test legnagyobb izma) részben kevés benne viszonylag az érzőideg. (Mondjuk pont a vállhoz képest)

Ezek az oltásfélék léteznek - Bőr alá adandó, Izomba adandó, vénás. Nincs olyan, hogy kizárólag vállba adható. Az oltón múlik.


Üdv

2009. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most vettem fel a h1n1-et vállba. Egy nagyobb szúnyogcsípésnek éreztem, de semmi különösebb. Utána két napig még picit érzékeny volt a helye.
2009. dec. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!