Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hirtelen elkezdtem kopaszodni....

Hirtelen elkezdtem kopaszodni. Ötletek? Tanácsok?

Figyelt kérdés

23 éves fiú vagyok.

1 hét alatt megszabadult a fejem egy tenyérnyi hajtól :'(

(nem én vagyok a képen, de ez mutatja legjobban, hogy milyen irányban hullik a hajam) [link]


A magánéletem elég stresszes. A barátnőm is nemrég hagyott el.

A munkahelyem idegőrlő.


Viszont eddig nem hullott. És nagyon "látványos", mer elég sűrű hajam van.


Valaki valamit? Akármit?


2014. febr. 25. 09:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Kezdetnek háziorvos, vérkép.

Aztán ott van a bőrgyógyász (bár szerintem nálad ennek inkább belső okai vannak, és nem is mindegyikük foglalkozik ilyesmivel is, hogy a hajhagymáknál ilyen mértékben szétnézzen). Millió oka lehet, esetleg hormonális is, attól is lehet ilyen mértékű a hajhullás. De valamilyen mérgezés, vagy vitaminhiány esetén is. Illetve sajnos a stressz miatt is, akkor nyilván pszichológus, aki segít kezelni és csökkenteni a feszültséget. De mindenképp csináltasd meg a kivizsgálást előbb, mert a stressznél is sok, hogy ilyen hirtelen, ennyi haj kihullott. Amiket leírtál azok inkább egy állandóan stresszes életet eredményezhetnek, általában a szakítás sem sokkolja úgy az embert, hogy kis túlzással reggelre kihulljon a haja, inkább csak hozzátesz a dologhoz. Ráadásul ha a stressztől hullik, akkor általában mindenhonnan hullik. Persze az is lehet, hogy nálad is így van, csak nem mindenhol látványos a hajhullás. Mindenképp járj utána, hogy van-e hormonális eltérés a háttérben, attól pl. lehet ilyen gyors a hajvesztés. Azzal is kezdhetsz a háziorvosnál, úgyis kell a vérképhez a beutaló, aztán talán andrológus kellhet a hormonok miatt, de ebben nem vagyok biztos, majd az orvosod megmondja, kihez kell fordulnod.

2014. febr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvoshoz és fogászatra is, szerintem kell vérkép, és utána a háziorvos továbbküld olyan orvoshoz akit ő jónak lát, fogászaton is meg kell nézetned, hogy nincs-e gyulladt fogad.
2014. febr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!