Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Minden reggel akár eszek akár...

Minden reggel akár eszek akár nem hányingerem van! Ez valamilyen idegi alapú dolog vagy teljesen más?

Figyelt kérdés

2014. márc. 9. 16:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Nekem 10-16 éves korom között rendszeresen voltak ilyen hányingereim. Fogalmam sincs hogy mi okozhatta, biztos a fejlődésben lévő hormonjaim.
2014. márc. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Más.
2014. márc. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem szoktál időnként ejjel arra ébredni, hogy refluxod van? (gyomorsav visszajön, ami marja a torkodat) Ha igen, akkor az is okozhatja. Annak is van oka, de a tünetet viszonylag egyszerű kezelni...
2014. márc. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mindenképp gyomorprobléma lehet,hogy Helicobacter pylori ...nekem is voltak ilyen gondjaim és az okozta...kb három hónapos kúrával elmúlt,azóta jól vagyok.
2014. márc. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sündisznócska válasza:
Nekem is van ilyen, de ritkábban, mióta kevesebb glutént eszem.
2014. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lehet talán terhesség is. Erre nem gondoltál?

Szerintem mindenképpen el kellene menned orvoshoz.

De ne úgy használd, hogy eszek, mert ikes ige, helyesen: eszem. (Tudod, ha az ige egyes szám 3. személyben -ik ragot kap: ő eszik, alszik stb., akkor a magyar nyelvhelyesség szerint egyes szám első személyben -m ragot kap. Eszem, alszom stb. Így a helyes.

2014. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sam Tex válasza:

Szintén ilyen problémám van, 50 éves vagyok, fiatal koromban rendszertelenül ettem és rászoktam a dohányzásra is. Kb 25-30 éves korom óta ezzel élek együtt, voltam gyomorröntgenen és a nagyon kellemetlen gyomortükrözésen is, de azt mondták, minden rendben.

Az okok, szerintem (nem vagyok orvos, inkább menj el egy igazihoz):

- Rendszertelen alvás és táplálkozás

- Reflux (vízszintes helyzetben, alváskor a gyomorsav felfolyik a nyelőcső és a gyomor csatlakozásáig és ott azt marja /aludni a bal oldaladon kéne a gyomor elhelyezkedése és a formája miatt/)

- Dohányzás

- Alkohol fogyasztás

- Késő esti édesség, vagy más gyomrot terhelő étel fogyasztása (pl. káőposzta, savkiváltó ételek)

- A fentiek bármilyen kombinációja

2014. márc. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

50-es! Próbáld ki, hogy veszel egy kétliteres szénsavas ásványvizet, amibe beteszel 2..3 evőkanál CHEEF almaecetet. (Azért ezt, mert ez még nem laborkófic.)

Ezt lezárva óvatosan összerázod és amikor folyadékot innál, csakis ezt iszogatod egész nap.

Nem kell megijedni, nem savanya ilyen híg állapotban. Inkább enyhén üdítő fröccsíze van!

Két hét után elmúlik a refluxod és ehetsz bármit utána!

Plusz ha újra kezdené, első éjjel kicsit töményebb (már jó savanya) almaecetes pár korty vizet igyál. Ez lerendezi a bacikat, ezután a fröccsízűt iszogatva karbantartod vele magad. 1..2 esztendő alatt teljesen helyreáll a gyomorfal konzisztenciája.

Sok egyéb jótékony hatása is lesz az almaecetnek, de ezt itt most nem tartozik a tárgyhoz. Ki kell próbálni!

Egy a lényeg: eszébe ne jusson senkinek töményen inni - ez nem úgy hat, hogy szétmarja a bacikat!!!! :D

2014. márc. 14. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 szamo77db ***** válasza:
Furcsát kérdezek: akkor is hányingered van, amikor nem kell iskolába menni? Szombat, vasárnap. Lehet, hogy szorongsz a számonkérések, dolgozatok, feleletek miatt! S mindezek hétvégén nincsenek.
2014. máj. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!