Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Migrénnél vagy erős fejfájásra...

Migrénnél vagy erős fejfájásra Nektek mi a legmegfelelőbb gyógyszer? Vagy valami gyógymód?

Figyelt kérdés
A legkisebb mozdulatra is benyilal a fejem. De fáj az egész. Fájdalomcsillapító nem hat :( ti mit szoktatok ilyenkor csinálni?
2014. márc. 17. 11:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyedül a töménytelen vízivás segít ilyenkor,meg ha sok C vitamint viszek be,semmi más
2014. márc. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja,és egyébként én is próbáltam már mindent,Cataflamot nyomtam napokig,annyira fájt,de attól csak a gyomrom fájdult meg,így jobb híján muszáj voltam bevetni a vízivást.
2014. márc. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen fájdalomcsillapítókat próbáltál eddig?
2014. márc. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szia!Igyal tiszta vizet sokat es tegyel bele sot. 1 liter vizhez 1 kiskanal sot erdemes tenni. A nagy sohiany miatt sok gondod lehet. Ajanlom neked a tiszta sot, ami a gyogyszerkonyvileg tiszta Nacl, ez 99,8% és a csapviz helyett a viztisztito berendezessel megtistitott vizet, de a legalapabb palinkafozo is megfelel. Ezzel az eljarassal a szutyok a talba marad, a valódi ihato viz pedig lecsepeg az alatta levő edénybe. A tiszta esővíz is ihatóbb, lágy finom víz, érdemes azt gyűjteni és betenni ebbe a gépbe, könnyebb lesz kitakarítani, mert a legtisztabb víz. Sajnos az iívíznek nevezett csapvíz nem az, aminek kéne lennie. Nem tudom, iszol-e teat? Ha egy mód van rá, ne filtereset igyál, mert abba fehérítőt raknak és az asztalon maradt szemetet csomagojak válogatás nélkül a csinos filterzacskókba. Ha egy csésze vízbe beleteszel 4-5 filtert, az már halálos lehet. Ja a konyhasóba káliumot raknak, többet, mint kéne. A szívműtétek altt káliummal állítják meg a szívet, majd teszik be az újat.Amerikában káliummal ölik meg a rabokat. Szóval, ha nagyon sósan főzöl ezzel a bolti sóval, emiatt is fájhat a fejed. A tisztasót eddig háziorvos írhatta fel receptre, ez a só van az infúzióban is. Remélem tudtam segíteni.
2014. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
az ilyen fejfájásra probáltam már cataflamot, midetont, mexalen, advil, panadol, panadol extra, panalgorint, robophent, algopyrint meg még 3 valamit, de sose hatott.
2014. márc. 17. 11:46
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Rövid verzió, mert túl sokat írtam:): sok folyadék, fekete tea, masszírozás, meleg vizes fürdő, melegítő párna, alvás vagy legalább pihenés, szex, mentolos vagy melegítő kenőcsök. Ha mindenképp muszáj, akkor gyógyszerekből a flector.


Hosszú verzió:

Nekem kiskoromtól vannak migrénes rohamaim, gimnazista koromtól lett nagyon erős, többször hányással és/vagy látásproblémákkal együtt járó. Kezdetben még segített az alvás vagy a recept nélkül kapható fájdalomcsillapítók is. Aztán mikor ezekre már ráállt a szervezetem, jött a catafam, apranax, utána pedig a flector. A flector az amit a neurológus is ajánlott nekem mikor elmentem kivizsgálásra, de akkor már 2 éve egyébként is azt szedtem és már csak akkor hatott ha rögtön bevettem mikor már kicsit fájt a fejem és lefeküdtem pihenni/aludni. Az utóbbi időben már semmilyen gyógyszer nem használt (illetve háromból egyszer használt a flector + alvás, de sokszor fejfájással ébredtem), úgyhogy megpróbáltam változtatni az életmódomon, hátha az segít.

Elhagytam a cukrot, a búzalisztet, megpróbálok sokkal többet inni (szénsavmentes vizet) és igyekszem többet mozogni. Amikor elkezd kicsit fájni a fejem, egy kicsit lepihenek, megpróbálok lazítani, masszírozom/masszíroztatom a fejem és a nyakam ha van kivel:). Ha van lehetőségem, veszek egy forró fürdőt és engedem a fejemre a meleg vizet. Iszok egy fekete teát, mellette iszok sok vizet, mert a koffein vízelvonó. Ezek együtt szoktak segíteni ha időben elkezdem őket. Ha már nagyon fáj a fejem akkor maximum annyira teszik elviselhetővé, hogy el tudok aludni a fájdalom mellett is. Alváshoz néha még segít nekem a melegítő párna. Jók még a kenőcsök, néha többet érnek mint a gyógyszer, a fájdalom fajtájától függően jók a mentolos kenőcsök vagy a melegítő hatásúak (halántékra, tarkóra, nyakra, vállra is kell kenni, csak szemkörnyékre ne). Ja, és néha a szex is segít :)

Én már kb. egy hónapja nem vettem be gyógyszert, pedig azelőtt hetente kétszer-háromszor is szükségem volt rá. Azóta egyszer volt olyan fejfájásom, hogy majdnem beleőrültem, de kibírtam. Úgyhogy ezeknek a módszereknek a kipróbálását tudom javasolni:)

2014. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
flektorból sem az injekció sem a tabi nem hat. de a sportkrémje az nagyon bevált, de a fejemre az se jo. nekem ritkák ezek a migrének, régen súrűn 8-10 napig tartottak. inni iszok mint az állat, koffein az minimális, mert érzem, hogy magas a pulzusom. Ugy lüktet a fejem. Volt, hogy magától hirtelen elmult. Én is azt szoktam, ha picit fáj a fejem, be a gyógyszert, hátha hat, de sajnos nem. 4 napja fáj a fejem, de reggel olyan intenzíven, hogy az a 4 nap egyszerre jönne ki ma. Látásom nekem is rossz, homályos eléggé koncentrációs kézségem minimális. De a beszédem is jóval lassabb. Meg sétálni is óvatosan sétálok mert a hirtelen mozdulatra benyilal. pocim émelyeg. A halántékom fáj, pedig 99%ban a homlokom és jobb oldali arc és szemem szokott. az erős fény és a Hangok miatt néha rosszabb. Télen és nyáron a legritkábbak ezek a migrének. Olvastam, hogy a csoki is okoz migrént. De még csak nem is eszek édeset. se csoki se süti semmi. probáltam már kikövetkeztetni mi válthatja ki, de volt hogy melegfront volt, volt hogy hideg, volt hogy egyikse.
2014. márc. 17. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!