Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Magnézium tabletta szedésétől...

Magnézium tabletta szedésétől lehet görcsös hasfájásom?

Figyelt kérdés

Már nagyjából két hete szedek naponta egy tablettányi Béres MG +B6 tablettát C vitaminnal együtt. Nem lépem túl a napi adagot, csak egyet, ha elfelejtem bevenni, akkor sem duplázom a következő adagot. Eddig nem volt semmi baj, nem éreztem mellékhatást, ma viszont eszméletlenül görcsölt a hasam, és szeretném azt hinni, hogy attól volt. Délelőtt nem ettem túl sok mindent, bár ez a szokásos mennyiség volt (abonett, müzliszelet), és így tulajdonképpen éhgyomorra vettem be a tablettát.


A görcsölés nem folyamatos, elő-előjön, de olyankor erős, szinte már hányingerem van tőle, annyira fáj.


Okozhatta ezt a magnézium? Úgy olvastam, van egy ilyenfajta mellékhatása.



2014. márc. 18. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A magnéziumnak éppenséggel segítenie kellene elkerülni a görcsöket.
2014. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 acelsziv ***** válasza:

"szeretném azt hinni, hogy attól volt"

No komment. Mellesleg semmi ilyen mellékhatása nem lehet mivel épphogy görcs ELLEN használják főleg sportolók.

Lehet, hogy gyomorrákod van.

2014. márc. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Persze, egyből gyomorrákom van, csak mert picit fáj a hasam. Szuper.


Egyébként több helyen is olvastam, hogy a magnézium túladagolása okozhat hasmenést, görcsöket, szóval ezt sem a kisujjamból szoptam ki.

2014. márc. 18. 21:51
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért jó ez embereknek, hogy egyből rákkal riogatnak mindenkit, és ettől okosnak érzik magukat. Jó, hogy nem hagyod magad.


A kérdésedre nagyon egyszerű a válasz: döntsd el kísérlettel. Ha továbbra is fennáll a panasz, és aztán felhagysz a tablettával, és attól abbamarad, akkor ettől lehetett. Nem lehet semmi bajod tőle, ha nem szeded egy hétig. Természetesen nagyon is lehet, hogy ez okozta. Az ilyenekben nemcsak magnézium van, hanem mindenféle vivőanyagok is. Ugyanakkor elég valószínűtlen, hogy két hét után jöjjön ki a probléma. Szóval a legegyszerűbb kísérletileg eldönteni. Egy alkalomból nem vonnék le semmilyen következtetést.


Azt mondom, hogy ha egyszer volt hasgörcsöd, az nagyjából bármitől lehetett, csak buta emberek gondolnak rögtön rákra ilyenkor.

2014. márc. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

A helyzet az, hogy ma sem maradt abba a görcsölés, kisebb-nagyobb szünetekkel jön elő, pár másodpercig tart az egész. A leghosszabb maximum fél perces volt. Mellette még "morog" is néha a gyomrom, a legutóbbi WCzéskor (bocsánat, hogy leírom) a végtermék egy kis része, a legfrissebb fele egy picit lágyabb volt, mint a szokásos (de nem folyós), illetve enyhén zöldes színű. De nincs hasmenésem, és nem is hánytam.


Az utóbbi időben elég sokat idegeskedtem, rendszertelenül alszom (napi 5-6 órákat) és az étkezésem sem az igazi... Ez is lehet egy oka? Diétázom, így valamennyivel kevesebbet eszem, mint korábban, és több rostot (müzliszeletek, zabos ételek), de ezt január óta csinálom, eddig nem volt semmi bajom, sőt, kifejezetten jobb lett az emésztésem. Ezért nem tudom, mitől lehet ez a mostani állapot. :-(

2014. márc. 19. 18:13
 6/13 anonim ***** válasza:
Én három nap alatt megittam három magnéziumos pezsgőtablettát, és a negyedik napon úgy görcsölt a lábam, még rá két napra is, hogy csoda, hogy menni tudtam. A negyedik naptól már nem szedtem, el is múltak a görcsök.
2014. márc. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Akkor okozhat ilyen panaszt a magnézium ha vesebeteg vagy,vagy ha túl sok magnéziumot vettél be. Az ajánlott napi adagja 300-400 mg,sportolóknak több. A Béres magnéziumban 250 mg magnézium van,úgyhogy ha az igényeidnek megfelelő (férfi,nő, sport)adagban szeded,akkor ez nem okoz ilyen gondot.
2014. márc. 21. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 acelsziv ***** válasza:

Na akkor menjünk végig rajta még egyszer.

"eszméletlenül görcsölt a hasam"

"Lehet, hogy gyomorrákod van."

"Persze, egyből gyomorrákom van, csak mert picit fáj a hasam"

Na akkor most hol az igazság? Eszméletlenül görcsöl, vagy picit fáj? Nem komolyan gondoltam a rákot csak a reakciód érdekelt.

4: gyanítom, hogy soha nem foglalkoztál komolyabban emberekkel max. felszínes és buta példányokkal. Ne ítélkezz rögtön.

2014. márc. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon görcsölt a hasam, néha már annyira, hogy meg kellett állnom és támaszkodnom valamiben, mert kb. már menni nem tudtam. De ettől függetlenül biztos nincs gyomorrákom.


Abbahagytam a magnézium szedését, mára már enyhültek a tünetek. Most már éjszaka sem keltem fel a görcsre, ma eddig kb. csak kettő volt, de enyhék, szinte össze nem mérhetők a korábbiakkal. Most megyek le dokihoz, majd szólok, mi volt.


Összefügghet a lábgörccsel is ezek szerint? 2 napig az is volt éjjel. Ezt csak azért nem írtam, mert nem gondoltam, hogy volt kapcsolat a kettő között, meg mert néha előfordul, hogy begörcsöl a vádlim... Na szóval akkor valószínűleg mégis a tabletta a ludas, gondolom én, plusz a stressz. De nem vagyok biztos benne, majd a doki megmondja.


Köszönöm a válaszokat!

2014. márc. 21. 11:46
 10/13 A kérdező kommentje:
Na, az orvos azt mondta, hogy elvileg valamiféle fertőzés, úgyhogy most diétáznom kell még a hétvégén. Hamar elmúlik majd. :)
2014. márc. 21. 15:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!