Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Preeclamsia. Súlyos terhességi...

Preeclamsia. Súlyos terhességi magas vérnyomás. Kinek olt? Tényleg nem lehet többet gyereket vállalni?

Figyelt kérdés
Nekem emiatt meg kellett szakítani a terhességet a 23. hétnél (460 g volt és 4 napig élt, első gyermek lett volna) és azt mondják az orvosok, hogy ne próbáljam mégegyszer, mert a következő terhességemnél is ez lenne. Azt olvastam, hogy "csak" 60% az esély, hogy megismétlődik. Akinek volt hasonló kérem, hogy ossza meg velem a tapasztalatát. Előre is köszi mindenkinek.
2009. febr. 12. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


Szia! Sajnálom mai történt. Ezt a tünet együttest HELLP szindrómakánt ismerik és igazából csak 10-15 éves múltra tekint vissza a múltja. Az első linkben szereplő tanulmány szerzője az a doktornő aki szerintem a téma legjobb ismerője. A jövőbeni kilátások tekintetében őt kellene megkeresni. Én úgy tudom, hogy nem lehetetlen az újabb terhesség vállalása, csak előtte célszerű lenne kivizsgáltatni magad.

2009. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nagyon sajnállak és átérzem a lelkiállapotodat.

Én az első kisfiamat 8 évvel ezelőtt szültem, preeclampsia mellett. Annyi szerencsém volt, hogy igazán durván csak szülés alatt és után ment fel a vérnyomásom. Császármetszés volt, fenyegető oxigénhiány miatt, utána az intenzívre kerültem, és nagyon nehezen ment le a vérnyomásom. A terhesség közepétől szedtem gyógyszert, a kisfiam 2525 g és 46 cm lett, és utána szépen fejlődött, most is teljesen rendben van. Az orvos nem mondta,hogy ne vállaljak még egy babát, én mégis sokáig nem mertem.

A második kisfiam most 6 hónapos,és sajnos a félelmeim beigazolódtak. Végig minden vizsgálat, mnden eredmény jó volt, csak a vérnyomásommal nem tudtak mit kezdeni. Sajnos hamarabb és durvábban vizesedtem, és a vérnyomásom is magasabb volt, mint az előzőnél, hiába vigyáztam, pihentem, stb. A baba a 35. héten született meg, sürgősségi császárral, 1150 grammal és 39 centivel, 9/10 Apgarral, oxigénhiány nem volt. Másfél hónapig volt a koraszülött osztályon. Szinte csoda, hogy semmi baja nincs. Mosolygós baba, szépen fejlődik, hozza be a többieket, és az idegrendszere is ép. SZERENCSÉNK VOLT.

Több babára nem merünk vállalkozni. Te személyes tapasztalatot kértél, én leírtam az élményeimet. Hogy mi a korrekt orvosi álláspont, nem tudom. Én nagyot csalódtam az orvosomban, teljesen elveszítette a bizalmamat, soha többé nem szeretnék vele találkozni. Úgy érzem, nem kellő figyelemmel és alapossággal járt el.

Mindazonáltal, mint anya, úgy érzem, megérte, bár mégegyszer mondom, a gondviselés velünk volt. Csodálatos gyermek hihetelen aurával, a tesója imádja, rengeteg örömünk van benne.

Van távoli ismerősöm, aki pontosan úgy járt, mint te, és ha jól tudom, nemsokára megszületik a második babájuk.

Kitartást, erőt és minden jót kívánok neked és a férjednek is a nehéz időkben.

2009. febr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettetek.
2009. febr. 12. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!